Blisko trzy miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do Chocianowa. To kolejne ogromne pieniądze, które udało się pozyskać od początku kadencji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Dzięki tym środkom mieszkańcy Rakowa, Jabłonowa i Trzmielowa zyskają nowe świetlice.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Co najważniejsze, wsparcie jest całkowicie bezzwrotne, pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i nie jest wymagany wkład własny gminy. Do Chocianowa trafi dokładnie dwa miliony dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych (2.950.000 PLN).

Kolejne pieniądze płyną do naszej Gminy - poinformował Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - Dzięki wzorowej współpracy z PiS, któremu w radzie miejskiej przewodniczy radny Paweł Baran już niedługo powstaną tak długo oczekiwane nowe świetlice wiejskie aż w 3 wsiach Naszej Gminy - dodał Burmistrz Kulczyński.
Energooszczędne i niskoemisyjne, nowe świetlice wiejskie zostaną wybudowane Rakowie, Jabłonowie i Trzmielowie. Władze gminy skorzystają z rozwiązań zielonych źródeł energii, jak pompy ciepła, ledowe oświetlenie i lampy zewnętrzne z zasilaniem solarnym. Dodatkowo przy świetlicy w Trzmielowie zagospodarowany zostanie teren, ułatwiający korzystanie z budynku. Nowe świetlice to idealne miejsca dla wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać ze społecznej i kulturalnej oferty.

- Podczas wielu spotkań z Państwem mówiliście mi Państwo, że to niemożliwe, nierealne, aby zrobić tak wiele w tak krótkim czasie - przekazał Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych. - Pamiętam jak dziś, jak wraz z radnym Pawłem Baranem oraz Arturem Wandyczem zapewnialiśmy, że tak ważna dla wielu z Państwa obietnica zostanie zrealizowana i kolejny raz udowadniamy, że dane Państwu słowo jest i będzie prawdziwe - ogłosił włodarz Chocianowa.
W informacji zamieszczonej przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w mediach społecznościowych znalazło się także podziękowanie dla Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek oraz Senator RP Doroty Czudowskiej. Jak zauważył włodarz gminy Chocianów, "to kolejny krok pokazujący, jak szybkie tempo rozwoju jest realizowane w bieżącej kadencji".