Luty to dla zawodników Stali Chocianów miesiąc sparingów przed powrotem do ligowych pojedynków. Napięty grafik pozwoli przygotować się podopiecznym Mirosława Wolana do rundy wiosennej, która startuje już w pierwszy weekend marca.

Po 19 kolejkach (18 rozegranych spotkań) chocianowski klub piłkarski znajduje się na 9. pozycji. W swoim dorobku ma 27 punktów (podobnie jak trzy inne zespoły), a do lidera tabeli, Karkonoszy Jelenia Góra brakuje mu 16 punktów. Zawodnicy Stali Chocianów w rundzie jesiennej wygrali 8 spotkań, 3 zremisowali i odnieśli 7 porażek, z czego 6 spotkań wygrali na własnym boisku. Lepszym bilansem zwycięstw w roli gospodarza może pochwalić się tylko Chrobry II Głogów.

Spotkania sparingowe Klub Sportowy "Stal" Chocianów zaplanował na wszystkie soboty lutego, jednak z różnych powodów nie wszystkie mogły się odbyć we wcześniej ustalonym terminie. Dotychczas nasi reprezentanci dwukrotnie zmierzyli się z Czarnymi Żagań (z IV ligi lubuskiej), których w pierwszym meczu pewnie pokonali 4:0 (bramki strzelali Radek Czerep i Tomiś Żmuda), zaś w drugim spotkaniu pokonali po ciężkiej przeprawie 6:5 (tu bramki dla naszych strzelali Mateusz Bartuzel, Krzysztof Komarek - 2 gole, Marek Sałata i Tomiś Żmuda - 2 gole).

Kolejne spotkania sparingowe podopieczni Mirosława Wolana rozegrają z Promieniem Żary z zielonogórskiej okręgówki i Promieniem Radwanice z legnickiej okręgówki. Czy to pozwoli dobrze przygotować się do rundy wiosennej? O tym przekonamy się już w pierwszy weekend marca, kiedy to na własnym boisku zawodnicy chocianowskiej Stali podejmą piłkarzy Górnika Złotoryja. Nadszedł czas na rewanż, bowiem w pierwszym meczu rundy jesiennej na wyjeździe stalowi piłkarze ulegli Górnikowi 3:0.

To spotkanie najprawdopodobniej będzie transmitowane na antenie lokalnej telewizji Chocianow.tv, o czym z pewnością poinformujemy także na naszym portalu.
[KN]