Przez weekend warto przygotować duże śmieci do wyrzucenia. Meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie zabierany spod Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów w ramach "wystawki 2021". Większe odpady na terenie naszej gminy należy przygotować już na poniedziałek.

Podczas zbiórki możemy wyrzucić m.in.: meble, dywany, wykładziny, rowery, wózki oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, jak pralki, lodówki, telewizory, monitory, golarki, suszarki itp. Zabrania się jednak wystawiania odpadów na teren Osiedlowych PSZOK poza terminem zbiórki.

Zbiórka nie obejmuje takich przedmiotów jak: części samochodowe (zderzaki, kołpaki), opony, odpady budowlane i remontowe (gruz budowlany, wata szklana, papa), części sanitarne (muszle klozetowe, umywalki), odpady biodegradowalne, odpady szkodliwe i niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin oraz opakowania po tych odpadach), tekstylia/odzież, odpady zmieszane. W przypadku wystawienia przez mieszkańców odpadów nie kwalifikujących się do odpadów wielkogabarytowych i EE, odpady te nie zostaną odebrane.

Terminarz wywozu śmieci


W pierwszej kolejności, w poniedziałek, 22 lutego zostaną obsłużone miejscowości Parchów, Jabłonów, Pogorzeliska, Chocianowiec i Raków, dzień później, we wtorek, 23 lutego Brunów, Szklary Dolne i Trzmielów, a w środę, 24 lutego Michałów, Żabice, Ogrodzisko i Trzebnice.

To jednak nie wszystko. Tydzień później śmieci wielkogabarytowych pozbędą się mieszkańcy Chocianowa. Na poniedziałek, 1 marca swoje odpady powinni przygotować mieszkańcy ulic Fabrycznej, 3 Maja, Placu Wolności, Pileckiego, Sportowej, Kolonialnej, Alei Sybiraków, Bohaterów Wojska Polskiego, Zacisza, Sosnowej i Malinowej. Na wtorek, 2 marca ZGZM odbierze odpady mieszkańców z ulic: Dominialnej, Aptecznej, Odrodzenia, Bolka Świdnickiego, Krótkiej, Środkowej, Gwarków, Górniczej i Szprotawskiej, zaś do środy, 3 marca swoje odpady powinni przygotować mieszkańcy ulic: Kasztanowej, Trzebnickiej, Lipowej, Kolejowej, Spacerowej, Wesołej, Armii Krajowej i Głogowskiej.

Jak podkreśla Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny muszą być wystawione w dniu odbioru przed godziną 6:00 rano.

Poza terminem zbiórki odpady można nieodpłatnie przekazać do Centralnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest w Polkowicach przy ulicy Działkowej 18. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 15:00. W przypadku wątpliwości, czy dany odpad podlega zbiórce, Związek Gmin Zagłębia Miedziowego prosi o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 76-847-91-30. Informacje dotyczące opłat oraz deklaracji można uzyskać w siedzibie ZGZM (ulica Mała 1 w Polkowicach) w godzinach 7:30 - 15:30 lub pod numerem telefonu 76-840-14-90.
[KN]