"Kto z kim przestaje, takim się staje" - zauważyli dziennikarze chocianow.tv w swoim najnowszym reportażu. To staropolskie przysłowie doskonale oddaje charakter wszystkich, którzy przebywając długo w towarzystwie jakiejś osoby lub grupy osób, upodobnili się do nich psychicznie, przejęli ich poglądy, a nawet zwyczaje. Czy w naszej gminie jest podobnie?

W 2018 roku wybory samorządowe wygrał Tomasz Kulczyński i jego "czas na zmiany", które obiektywnie widać gołym okiem zarówno w zakresie inwestycji, promocji i nowatorskich rozwiązań. Trudno znaleźć bowiem wcześniejsze lata, w których Gmina Chocianów byłaby beneficjentem tak ogromnej ilości nieruchomości i środków zewnętrznych, rządowych i unijnych dotacji. Korzystają na tym przede wszystkim sami mieszkańcy. Okazuje się jednak, że wszyscy mieszkańcy – nie zaś tylko ci, którzy wybrali sobie radnych otwartych na współpracę z Burmistrzem, co usiłowali wmówić mieszkańcom lokalni hejterzy.

Kogo zżera polityczna zawiść i bezradność?

Ewidentnie boli to opozycję, która od samego początku usiłowała oczernić obecną władzę. Najpierw korzystając z metod, które powinno wypielać się już na wczesnym etapie edukacji, a później, gdy dziecinada nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, przy pomocy zleconego hejtu.

Gdzie dzisiaj są lokalni hejterzy opłacani przez opozycję? Można się tylko domyślać, bo na ulicach naszej gminy raczej ich nie widać. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Mikołaj O. - do niedawna partner Sławomira T. ps. Bazyl odsiaduje prawomocny wyrok za pedofilię - poinformowali dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. - Na jego miejsce Bazyl dokooptował sobie niewiele świadomego w niuansach samorządowej rzeczywistości Karola O. Długo jednak po tym nieszczęsny Karolek w naszej gminie nie zabawił, ponieważ salwował się ucieczką poza granice naszego kraju, a obecność tam ma mu pomóc w unikaniu wymiaru sprawiedliwości. Samego Bazyla też już mieszkańcy pogonili, o czym informowali także reporterzy naszej telewizji - przypomnieli dziennikarze chocianow.tv.
Reporterzy lokalnej telewizji zapowiadają także, iż w gronie osób ściśle związanych z tą nieszczęsną trójką jest więcej osób i w poczuciu społecznego obowiązku pokażą ich twarze, ujawnią ich koneksje, i podsumują "samorządowe dokonania".

- Przyjdzie na to czas. Dzisiaj jednak musimy wyjawić ogromne zaniepokojenie faktem, że do tego, co tu dużo ukrywać haniebnego grona aspirują lokalni politycy… a w zasadzie jeden z nich - zapowiedzieli w swoim reportażu.
Chodzi o radnego, który od początku tej kadencji nie znalazł skutecznie drogi do gabinetu Burmistrza oraz ani razu nie wyraził bezpośredniego poparcia dla przełomowych działań zainicjowanych przez Tomasza Kulczyńskiego. Znalazł jednak kontakt z hejterami, co ujawnili właśnie dziennikarze chocianow.tv.

Kto z kim przestaje, takim się staje 

Radny Piotr Piech postanowił albo skontaktować się z hejterem Karolem O., albo ujawnić się jako administrator jego strony w mediach społecznościowych. Na pokazanym przez dziennikarzy lokalnej telewizji zrzucie ekranu (tzw. screenie) widzimy wpis Karola O., hejtera ukrywającego się za granicami kraju, który z daleko upatrzonej pozycji nie przebiera w słowach, aby niszczyć dotychczasowe sukcesy lokalnej władzy.

Zrzut ekranu pochodzi z konta radnego Piotra Piecha i został opatrzony komentarzem o treści "Komentarz mówi WSZYSTKO!!!". Co mówi jednak komentarz? Oprócz samej "wątpliwej" treści, która swoją wartością nie odbiega od najpodlejszego i niczym nieuzasadnionego hejtu, sam komentarz podpowiada, że zrzut ekranu po napisaniu komentarza został zrobiony niemal natychmiast. Tak, jakby autor lub czytelnik komentarza bał się, że zostanie on usunięty, np. nie spełniając odpowiednich wartości lub standardów. Co ciekawe zrzut ekranu wykonał właśnie radny Piotr Piech - przekazali dziennikarze chocianow.tv.
Pytanie zatem, jakie pojawia się w głowach czujnych obserwatorów życia publicznego w naszej gminie to czy Piotr Piech jest zapaleńcem, który śledzi wszystkie zdjęcia, posty, wpisy i komentarze na stronie Chocianow.pl? Bardzo niewykluczone, że z taką umiejętnością zyskałby miano "szybkich palców". Ale może to właśnie sam radny Piech ukrywa się pod prawdopodobnie fejkowym kontem, które zamieściło wspomniany komentarz? Tego nie wiadomo, ale nie trudno dojść do takiego wniosku.

Nie mniej oczywista jest jednak inna alternatywa: albo radny administruje stroną Karola O., albo Piotr "szybkie palce" Piech utrzymuje relacje z tym hejterem. Próżno jednak szukać choćby jednego dobrego słowa czy gestu w kierunku Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który przeprowadza jedną z największych inwestycji w tej kadencji właśnie w okręgu wspomnianego radnego, co wyraźnie pokazuje kierunek obrany przez Piotra "szybkie palce" Piecha. W tym miejscu jeszcze bardziej warto zatem pamiętać, że "kto z kim przestaje, takim się staje" - konstatują dziennikarze chocianow.tv.
Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej. Widzów musimy jednak ostrzec! OPOZYCJA i HEJTERZY NIE PRZEBIERAJĄ W SŁOWACH I CZYNACH, DLATEGO NIEKTÓRE FRAGMENTY MOGĄ BYĆ NIEODPOWIEDNIE DLA OSÓB PONIŻEJ 15. ROKU ŻYCIA.