Już jutro dla zawodników Stali Chocianów rusza wiosenna runda grupy zachodniej IV ligi Koleje Dolnośląskie. O 3 ważne punkty nasi zawodnicy powalczą na własnym boisku z Górnikiem Złotoryja. Wszystko będzie można obejrzeć na antenie lokalnej telewizji Chocianow.tv - zapraszamy!

Po 19 kolejkach (18 rozegranych spotkań) chocianowski klub piłkarski znajduje się na 9. pozycji. W swoim dorobku ma 27 punktów (podobnie jak trzy inne zespoły), a do lidera tabeli, Karkonoszy Jelenia Góra brakuje mu 16 punktów. Zawodnicy Stali Chocianów w rundzie jesiennej wygrali 8 spotkań (6 na własnym boisku), 3 zremisowali i odnieśli 7 porażek. W ostatnich dniach pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie przygotowali obiekt na nadchodzące piłkarskie emocje.

Nasze Panie uporządkowały teren, natomiast Panowie zadbali o wystrój wejścia na stadion - czytamy w mediach społecznościowych na stronie MZGKiM Chocianów. - Wspólnie z Burmistrzem Tomasz Kulczyński kibicujemy wszystkim drużynom z Naszej Gminy w rozgrywkach rundy wiosennej - dodają pracownicy Zakładu w swoim wpisie.
Co istotne, miłośnicy piłki nożnej w Chocianowie nie muszą obawiać się kłopotów, jakie opisywaliśmy w naszym artykule "Stal Chocianów odcięta od prądu", ponieważ ten problem udało się rozwiązać.

Przyłącze elektryczne dla budynku socjalnego już działa. Ustalenia z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim i Klubem Sportowym "Stal" Chocianów wykonane - poinformowali pracownicy MZGKiM. - Jak wszyscy wiedzą kluby sportowe z Naszej Gminy zawsze znajdą wsparcie u Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w załatwienie formalności związanych z podłączeniem się do sieci. Skuteczne i szybkie działanie pozwoliło przed pierwszym meczem uzyskać zgody i założyć licznik - donoszą o sukcesie.
W nowej rundzie możemy spodziewać się na boisku jeszcze więcej energii. Jakie zmiany będzie mógł wykonać trener Mirosław Wolan? Na to pytanie znaleźliśmy odpowiedź w prezentacji najnowszych zawodników Stali.

Nasza drużyna występująca w rozgrywkach IV ligi podczas zimowego okienka transferowego pozyskała 4 nowych zawodników. Pierwszym z nich jest nasz wychowanek, ostatnio występujący w A-klasowej Unii Szklary Górne, Radek Czerep. Nasz nowy nabytek występuje na pozycji bocznego pomocnika. Drugim transferem jest brat Radka, Arkadiusz Czerep. Występuje on także na pozycji pomocnika. Ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu z naszego klubu do B-klasowego Relaksu Szklary Dolne. Kolejny transfer to Michał Matkowski. Poprzedni jego klub to Prochowiczanka Prochowice. Michał grywa na pozycji napastnika lub pomocnika. Jest dobrze znany chocianowskiej publiczności, gdyż z powodzeniem występował w rozgrywkach futsalowych w barwach Madnessu Chocianów. Czwartym transferem tej zimy jest młodzieżowiec Karol Zajączkowski. W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 występował w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych w barwach Górnika Polkowice. Jego pozycja to napastnik. Warto też wspomnieć o naszych wyróżniających się juniorach, którzy zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu, a są nimi Wojtek Podosek i Fabian Kulbiński - informuje Klub Sportowy "Stal" Chocianów. - Naszym nowym zawodnikom życzymy samych piłkarskich sukcesów oraz jak najlepszych występów w naszej "Stalówce".
My również dołączamy do tych życzeń, jednocześnie zapraszamy do wspólnego kibicowania na antenie lokalnej telewizji Chocianow.tvAby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, wystarczy subskrybować kanał w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.
[KN]