Wczoraj polkowiccy policjanci ponownie połączyli się z seniorami za pośrednictwem Internetu. Wspomniany cykl spotkań z seniorami jest pierwszym w kraju pomysłem realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w pierwszy poniedziałek czerwca.

W poniedziałek, 9 maja w godzinach 9.00 - 9.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach odbyło się spotkanie z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Link do spotkania był dostępny dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Na zaproszenie do udziału w majowym spotkaniu odpowiedziało 57 seniorów. Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez nich w trakcie spotkań, przekazywana będzie dalej w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych znajomych i rodziny - informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa - dodaje policjant.
Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.