Regionalne Centrum Kultury przyjmuje przedmioty, który będą mogły zostać zlicytowane podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka z tegorocznej edycji ma być przeznaczona na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia. Mieszkańcy Chocianowa chętnie wspierają akcję fundacji Jurka Owsiaka. W ubiegłym roku na terenie naszej gminy uzbierano łącznie 26'943,08 złotych, co stanowiło dotychczasowy rekord. Uzbierana wówczas kwota blisko 27 tysięcy złotych była o niemal 10 tysięcy złotych większa niż rok wcześniej. Czy w tym roku uda się zebrać więcej pieniędzy na konto fundacji?

W niedzielę na ulice naszej gminy wyjdzie około 40 wolontariuszy, wśród nich także Sołtys Żabic, Radny Rady Miejskiej Paweł Bujak. Jak czytamy na stronie Regionalnego Centrum Kultury pomoc w organizacji jest jeszcze możliwa. Mile widziane są przedmioty, które będzie można zlicytować w najbliższą niedzielę.

W programie imprezy możemy liczyć na wiele atrakcji. W remizie OSP Chocianów będzie można wziąć udział w wykładach z pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w domu i na drodze, będzie także zwiedzanie siedziby chocianowskich strażaków. W sztabie WOŚP strażacy także przeprowadzą szkolenie, a dla jego uczestników odbędzie się losowanie czujnika czadu i hełmu strażackiego. Oprócz licytacji odbywającej się od 14:00 do 20:00, w jej przerwach będzie można obejrzeć taniec nowoczesny, zumbę oraz występy zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej, zespołu Plug'n'Blues, czy ogniska muzycznego. Na zakończenie przygotowane zostały także zimne ognie.

Serdecznie zapraszamy do pomocy i udziału w tym wydarzeniu.

[KN]