W minioną środę, 19 kwietnia zaległe spotkanie 19. kolejki ligi okręgowej rozegrali piłkarze Stali Chocianów. Na ten mecz chocianowianie wybrali się do Białołęki, aby zmierzyć się z tamtejszą Gwardią. To ważne trzy punkty w dorobku Stalowców.

Wyrównany mecz zakończył się zwycięstwem Stali 2:1, a bramki zdobywali Żmuda i Wywiał. Dzięki tej wygranej chocianowianie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli, gromadząc 40 punktów. Czwartą lokatę zajmują Czarni Dziewin z 39 "oczkami" na koncie. Ekipa z Dziewina ma jednak rozegrany jeden mecz więcej. Patrząc na szczyt tabeli, nad Stalą plasuje się niedawny rywal naszej drużyny, Kaczawa Bieniowice. Do nich Stal traci tylko jeden punkt, lecz Kaczawa ma rozegrany jeden mecz więcej. Najbliższe spotkanie Stali już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 bowiem do Chocianowa zawita drużyna Zawiszy Serby.

Jak ustaliliśmy ten pojedynek będzie transmitowany przez lokalną telewizję chocianow.tv, dlatego każdy kto nie może pojawić się w sobotę na stadionie, może obejrzeć spotkanie w mediach społecznościowych. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.