Opozycyjny radny, który dał się poznać ze swojej nieudolności w składaniu wniosków formalnych na sesjach, a blisko rok temu zasłynął swoim zapytaniem o walkę magistratu z... mrówkami, tym razem przyznał się publicznie, że ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, co wytknęli mu komentujący na jego profilu.

Radny Piech pochwalił się na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych paragonem za basen. Zdziwienie radnego opłatą jest o tyle zaskakujące, że jeszcze nie tak dawno był kandydatem opozycji na członka komisji rewizyjnej. Jak wiadomo w tej komisji (choć nie tylko w tej) trzeba umieć czytać i weryfikować m.in. zarządzenia burmistrza. Radny swoim wpisem w serwisie Facebook udowodnił, że peany wygłaszane na jego cześć na ostatniej sesji, nie mają odzwierciedlenia w stanie faktycznym. Przed wejściem na basen jest bowiem informacja o opłatach za basen liczonych od rozpoczęcia drugiej godziny, co wytknęli mu komentatorzy (fot. poniżej).

- Burmistrz w wywiadzie telewizyjnym wyraźnie mówił, że pierwsza godzina jest za darmo. Rozwiązanie to jest ukłonem w stronę wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy chcą skorzystać z naszego Delfinka. Chodzi o to, aby każdy miał równe szanse ma skorzystanie z basenu, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona w związku z trwającą epidemią - przypomina Krystian Wan z tutejszego magistratu. - Po godzinie korzystania z wodnych atrakcji można wyjść z basenu nie płacąc, ustawić się w ewentualnej kolejce i wejść na basen jeszcze raz, znów na pierwszą godzinę za darmo - podpowiada urzędnik.
Sięgnijmy zatem do tego wywiadu, który opublikowaliśmy na naszym portalu pod tytułem: "Burmistrz Kulczyński: skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy (wideo)”. Włodarz naszej gminy wyraźnie zaznacza tam, że "żeby każdy miał możliwość spędzenia czasu na tym basenie, ta pierwsza godzina jest za darmo".

- Żeby radny nie czuł się oszukany, pracownicy magistratu przeprowadzili szybką zbiórkę pomocową dla niego, dzięki czemu będzie mógł zabrać dzieci na basen na ponad godzinę jeszcze raz - ucina Krystian Wan.
Radnemu Piechowi przypominamy, że Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów dostępne są w Internecie, dokładnie w Biuletynie Informacji Publicznej. To konkretne Zarządzenie nr 145.2020 z dnia 24 czerwca 2020 roku ma już ponad miesiąc. Jeśli tak miałaby wyglądać praca radnego w komisji rewizyjnej, nie ulega złudzeniu, że tutejsi radni podjęli właściwą decyzję nie korzystając z tej kandydatury zgłoszonej na ostatniej sesji.
[KN]