Na "Dzień Latawca" zapraszają dzieci i rodziców nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie. Kiedy i jakie atrakcje czekają na uczestników tej imprezy zorganizowanej przez pracowników placówki z okazji Dnia Dziecka?

W piątek, 2 czerwca uczniowie chocianowskiej podstawówki i ich rodzice mogą wziąć udział w wydarzeniu przygotowanym przez nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz ich najbliżsi. Całość rozpocznie się na terenach sportowych przy hali na ulicy Kasztanowej o godzinie 15:00, a atrakcji wystarczy, jak zauważają organizatorzy, przynajmniej do godziny 19:00 (szczegóły na plakacie poniżej).

- Zapraszamy serdecznie do uczestniczenia w naszym święcie. Zapewniamy, że spędzicie Państwa kilka godzin ze swoją rodziną w miłej, beztroskiej i ciepłej atmosferze - zaprosiła dyrektor placówki, Dorota Kyc.
Wśród atrakcji uczestnicy znajdą m.in. konkurs latawca, wystawę "Moje zbiory kolekcjonerskie", potyczki rodzinne, Mini Festiwal Gier Planszowych, pchli targ, warsztaty plastyczne (sensoryczne, malowanie toreb ekologicznych), seanse w przenośnym planetarium, plac zabaw dla dzieci (m.in. dmuchańce) czy kawiarenkę.