Skradziony miesiąc temu traktor był najważniejszym narzędziem pracy u lokalnego rolnika. Jego sąsiedzi, radny oraz Burmistrz Tomasz Kulczyński włączyli się w pomoc, tak powstała zbiórka na popularnym portalu. Ile już udało się zebrać? Nadal za mało, aby kupić traktor.

O złodziejach, którzy uciekli "skradzionym traktorem przez wieś" pisaliśmy około miesiąc temu. Po tym zdarzeniu z inicjatywą zbiórki pieniędzy na nowy traktor wyszli sąsiad rolnika, radny Artur Wandycz i Burmistrz Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

W nocy z 26 na 27 czerwca we wsi Chocianowiec został skradziony ciągnik rolniczy marki Massey Ferguson, który służył młodemu rolnikowi, jako nieodłączne narzędzie pracy - pisaliśmy w naszym artykule "Pomóż rolnikowi, któremu ukradli traktor". - Wszystkich, którzy chcieliby pomóc młodemu rolnikowi z naszej gminy, zapraszamy do wpłat. Każda złotówka może pomóc. Cel to 20 tysięcy złotych, tyle bowiem kosztują używane ciągniki rolnicze, które mogłyby zastąpić skradziony traktor. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem popularnego portalu "Zrzutka.pl" pod adresem: https://zrzutka.pl/9vhyae - pisaliśmy.
Dotychczas udało się już zebrać ponad 2.600 złotych. Organizatorzy założyli sobie, że odpowiednią do zakupu ciągnika kwotę uda się zebrać do końca sierpnia, jednak nie wykluczają przedłużenia zbiórki.

Wraz z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, które pomogą Rafałowi stanąć na nogi, a właściwie pojechać nowym traktorem przez pole - pisze Artur Wandycz, pomysłodawca i współorganizator zbiórki. - Prosimy wszystkie dobre dusze o wsparcie. Każda złotówka zwiększy szanse, że młody rolnik będzie mógł wrócić do swojej pracy, by utrzymać rodzinę - dodaje Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023.
Wszystkich, którym na sercu leży historia Pana Rafała, zapraszamy do wpłat.