Jeszcze niewiele ponad tydzień, bowiem tylko do wtorku, 31 maja można składać wnioski do konkursu związanego z wymianą wysokoemisyjnych źródeł ciepła, tzw. kopciuchów. To już ostatni nabór, dlatego warto skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie i skorzystać z pieniędzy, które specjalnie dla mieszkańców załatwił Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Pierwotnie włodarz pozyskał 4 miliony złotych dla mieszkańców Chocianowa, dlatego w dwóch pierwszych naborach udało się rozdysponować środki, o czym pisaliśmy w artykułach: "Pierwszy milion trafił do mieszkańców" oraz "Kolejne 1,5 miliona złotych w kieszeni chocianowian". Teraz czas na trzeci nabór. Tym samym jest to "Ostatnia okazja na dofinansowanie".

- Do 31.05.2022 we wtorki i czwartki w pokoju nr 4a (niski parter) w godzinach od 14:00 do 17:00 możesz jeszcze złożyć swój wniosek - informują pracownicy magistratu. - Z dotacji skorzystały już 174 gospodarstwa domowe z terenu Naszej Gminy, w 2020 roku 84 gospodarstwa domowe, w 2021 roku 90 gospodarstw domowych - wyliczają urzędnicy.
Do pozyskanych dotychczas przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego środków przyznano kolejne około 600 tysięcy zł na ten cel, dlatego obecnie pula do podziału to około 2 miliony złotych na wymianę starych źródeł ciepła.