Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów, Stowarzyszenie Chocianów 2023, Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie, LGD "Wrzosowa Kraina" i Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie zapraszają na moc atrakcji sportowych na chocianowski stadion na sobotę, 31 lipca. To jednak nie jedyne miejsce, w którym będzie się działo!

Bieg Złoto Kusego w naszej gminie jest od dawna za sprawą Piotra Machonia z Klubu Biegacza "Zdyszaaani". To upamiętnienie zdobycia przez patrona klubu, Janusza Kusocińskiego złotego medalu olimpijskiego w biegu na 10 km na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku.

- Celem imprezy jest, oprócz samej popularyzacji biegania i promocji zdrowego stylu życia, wdrażania zasad kultury rywalizacji i kibicowania oraz integracji społeczności lokalnej, także przypominanie wielkich wydarzeń w historii polskiego olimpizmu - informuje Piotr Machoń, organizator zawodów. - Zapraszamy na ponad półgodzinny bieg główny, a także biegi dla dzieci na dystansach: 100, 200 i 400 metrów. Oprócz tego, za sprawą współpracy z Panem Burmistrzem Kulczyńskim zapraszamy także na otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia oraz na rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji, podczas którego odbędzie się również zbiórka pieniędzy dla Teosia - dodaje Machoń.
Biuro zapisów na bieg rozpocznie swoją działalność w sobotę, 31 lipca już od godziny 10:00. Na godzinę 11:00 zaplanowano otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia, inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego usytuowanej nieopodal stadionu, przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chocianowie. Pisaliśmy o tym w naszych artykułach: "Chocianowska Ścieżka Zdrowia" oraz "Kwiecień miesiącem prac".

Zbiórka pieniędzy i atrakcje dla najmłodszych

Po otwarciu ścieżki zdrowia wszyscy powrócą na stadion, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczną się zawody, a także piknik rodzinny. To właśnie na nim każdy znajdzie coś dla siebie. Będą grill, dmuchańce, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn, modelowanie balonów, a wszystko w rytm dobrej muzyki.

- To kolejny dzień, kiedy możemy spędzić wspólnie czas, dobrze się bawić, wykazać się aktywnością fizyczną podczas zawodów biegowych i na Chocianowskiej Ścieżce Zdrowia i społeczną podczas zbiórki pieniędzy dla Teosia. W imieniu Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Chocianów, ale także wszystkich zainteresowanych, przyjezdnych spoza gminy, bo wiem, że Bieg Kusego cieszy się popularnością wśród biegaczy całego regionu Zagłębia Miedziowego - zaprasza Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Bądźmy tego dnia razem - dodaje Wan.
My również zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w zawodach sportowych, korzystania z Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia, a także do spędzenia wspólnie czasu podczas rodzinnego pikniku w ostatnią sobotę lipca.