Jak donosi portal e-legnickie.pl na stanowisku trenera Stali Chocianów dotychczasowego Wojciecha Grzyba zastąpił 46-letni Mirosław Wolan. Czy uda mu się utrzymać naszą drużynę w 4 lidze?

Piłkarska historia Wolana jest związana z Chocianowem bardzo mocno. Grał m.in. w Krysztale Chocianowiec, Arce Trzebnice i właśnie w Stali Chocianów. W 2017 roku rozstał się z futbolem na poczet pracy zawodowej. Od tego czasu ciężko było zagrzać miejsce trenerskie, przez to stanowisko przewinęli się Urbański, Gajewski i Grzyb, za kadencji którego Stal zajęła zaledwie przedostatnie miejsce w rundzie jesiennej.

W artykule na portalu e-legnickie.pl autorzy wskazują, że dotychczasowy trener Stali może wrócić do macierzystego Ruchu Chorzów, albo podejmie pracę w akademii piłkarskiej Zagłębia Lubin. Wskazują także, że głównym pretendentem do objęcia stanowiska trenera chocianowskiego klubu był Daniel "Dudi" Dutkiewicz. Po rozstaniu z Zametem Przemków sugerował, że planuje odpocząć od pracy piłkarskiej, jednak wziął udział w rozmowach i sparingach Stali, które ostatecznie nie przyniosły efektu w postaci podpisania kontraktu.

Swoistym kołem ratunkowym ostatecznie został Mirosław Wolan. Portal przypomina także, że z nowym rokiem powołano do życia Stal Sp. z o.o., która ma przejąć aktywa i zastąpić Stowarzyszenie Stal.
[KN]