O tym, że Powiat Polkowicki złożył wniosek m.in. o dofinansowanie na termomodernizację Zespołu Szkół w Chocianowie informowaliśmy w połowie września. Wówczas Wicestarosta Jan Wojtowicz na spotkaniu z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim przekazał informację o planach inwestycyjnych w naszej gminie. 

Te informacje to potwierdzenie udanej współpracy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego ze Starostwem Powiatowym. Dofinansowanie drugiego etapu projektu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dokładnie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, warte około 4,5 miliona złotych ma zostać zagospodarowane właśnie w Chocianowie. Termomodernizacja Zespołu Szkół w Chocianowie to projekt o wartości około 6,5 miliona złotych. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Powiat zainwestuje ponad 6 milionów złotych w Chocianowie".

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. wykonanie systemu wentylacji mechanicznej, wymianę kotłowni na układ kotła gazowego, ocieplenie stropodachu i dachu budynków, ocieplenie ścian budynku dydaktycznego i hali sportowej, wymianę okien i drzwi zewnętrznych budynku, montaż instalacji fotowoltaicznej, a także modernizację oświetlenia wewnętrznego. Powiat Polkowicki planuje realizację tej inwestycji w okresie od lutego 2021 do końca marca 2024 roku.

- Dobre wieści spłynęły dzisiaj z Powiatu Polkowickiego, z którym współpraca układa się bardzo dobrze. Na wielu spotkaniach Burmistrz Tomasz Kulczyński rozmawia m.in. z Wicestarostą Janem Wojtowiczem, dzięki czemu władze powiatu będą realizować w Chocianowie ważne i drogie inwestycje - mówi Krystian Wan z chocianowskiego magistratu. - Tylko dzięki udanej współpracy możemy rozwijać naszą gminę dla jej mieszkańców, czego dowodem jest także drogowa inwestycja w Rakowie - dodaje Wan.
Dzisiaj Powiat Polkowicki potwierdził, że w ramach pierwszego etapu inwestycji, który ma zakończyć się do końca 2021 roku zaplanowano: adaptację pomieszczenia pracowni matematyczno-przyrodniczej wraz z jej doposażeniem, przebudowę holu wraz z utworzeniem pracowni obróbki CNC i z doposażeniem jej, przebudową instalacji elektrycznej i sieci LAN w szkole, dobudowanie windy do budynku szkoły oraz dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość tego etapu to półtora miliona złotych, z czego powiat pozyskał na ten cel środki z Unii Europejskiej w wysokości 1,3 miliona złotych.
[KN]