Policjanci Komisariatu Policji w Chocianowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli także elektroniczną wagę i ponad 200 porcji handlowych metamfetaminy. Za to przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Chocianowscy funkcjonariusze patrolując swój rejon służbowy na wysokości ulicy Głogowskiej zauważyli dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn stojących nieopodal zaparkowanego samochodu.

- Policjanci podejmując interwencję natychmiast zauważyli zdenerwowanie 24-latka, który za wszelką cenę nie chciał otworzyć samochodu - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenia, że mężczyzna posiada zabronione substancje. To, co się wydarzyło później tylko potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia. Na nic zdały się próby nie dopuszczenia policjantów do samochodu - dodaje policjant.

Policjanci podczas przeszukania osobowego volkswagena znaleźli elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków, woreczki strunowe oraz słoik, a w nim w sumie ponad 211 porcji handlowych metamfetaminy. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli również kilka porcji marihuany. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 24-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
[KN]