W ostatnich tygodniach wspaniałe niespodzianki przygotowali dla mieszkańców swoich wsi radni Rady Miejskiej w Chocianowie, Artur Wandycz z Chocianowca i Paweł Bujak z Żabic. Okazuje się, że za sprawą tych działań, ich sąsiedzi będą mieli ładne tablice z numerami swoich domów.

Radny Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023 na początku lutego przygotował specjalne tabliczki numeryczne w kształcie traktorów dla niektórych mieszkańców Chocianowca. Wszystko w podzięce za wykonanie świątecznego oświetlenia posesji.

- Mieszkańcom Chocianowca, którzy przyczynili się do "oświecenia" świątecznego swoich domostw podziękowałem takimi oto nagrodami - poinformował radny Artur Wandycz. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku traktorki powędrują do nowych właścicieli - dodał Wandycz.
Aby tak się stało, kolejni właściciele domów muszą zdecydować się na upiększenie światłem swoich domów na zimę 2021/2022. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radnemu w realizacji tego pomysłu pomagał Krystian Choma, zdobywca trzeciej nagrody w drugiej edycji konkursu "Świąteczne malowanie światłem w gminie Chocianów" zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

Z kolei pod koniec stycznia radny z Klubu Radnych Chocianów 2023, Paweł Bujak podzielił się w mediach społecznościowych swoją kolejną inicjatywą. Mieszkający na co dzień w Żabicach radny i jednocześnie Sołtys również postanowił wyróżnić w charakterystyczny sposób swoją miejscowość. Już od ubiegłego roku w ramach wioski tematycznej prowadzi zbiórkę wszelkiej maści żabek, które na każdym kroku upiększają okolice.

Po przystankach czas na tabliczki adresowe. Wiadomo, że z żabkami. Pierwsze 10 jako Rada Sołecka zakupiliśmy ze środków własnych i przekazaliśmy naszym społecznikom - informował radny Bujak jeszcze w grudniu 2020 roku. Z kolei pod koniec stycznia tego roku pochwalił się zdjęciem (fot. poniżej) z akcji malowania kolejnych tabliczek numerycznych. - Tymczasem w zimowy sobotni wieczór przy zapachu lakierów i w doborowym towarzystwie działamy dalej. Będzie pięknie - dodał Bujak.
Paweł Bujak w ostatnim czasie kładzie duży nacisk, aby ściągnąć do Żabic jak najwięcej charakterystycznych zielonych płazów.

Sołectwo Żabice przyjmie wszelakiej maści Żabki w swoje skromne progi i zaopiekuje się nimi. Nawiążemy również współpracę z malarzami i rzeźbiarzami, którym nie przeszkadzają żabie klimaty i wykonają dla Nas pracę autorską od serca. Zapewnimy miejsce i materiały w naszej pięknej wiosce. Żabki odbierzemy osobiście lub można będzie je do Nas wysłać pocztą. Kontakt: 781 285 658 - informował już w ubiegłym roku Paweł Bujak.
Wszystko wskazuje na to, że obaj radni znaleźli sposób na udaną promocję swoich miejscowości. Gratulujemy!
[KN]