- Śmiertelnie potrącił pracownika służby drogowej. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwają intensywne poszukiwania sprawcy! - poinformowali redaktorzy portalu 112 Polkowice. O tym zdarzeniu informowaliśmy już dzisiaj na naszym portalu. Obiecaliśmy jednak, że w razie ujawnienia szczegółów do tej sprawy powrócimy. Chodzi o tragiczny wypadek, w którym na drodze wojewódzkiej nr 331 relacji Parchów - Polkowice, około kilometr przed miastem powiatowym, zginął mężczyzna.

Do zdarzenia doszło około godziny 12:30 na drodze wojewódzkiej nr 331. Niewiele później poinformowaliśmy na naszym portalu o wstępnych ustaleniach serwisu 112 Polkowice. Szczegóły przeczytacie na stronie: "Śmiertelny wypadek na drodze do Polkowic". Teraz wiemy, jakie były wstępne przyczyny zdarzenia.

- Kierujący pojazdem marki audi, jadąc od miejscowości Parchów w kierunku Polkowic, na prostym odcinku drogi rozpoczął wykonywanie manewru wyprzedzania maszyny leśnej poruszającej się w tym samym kierunku. Kiedy wjechał na przeciwległy pas ruchu z niewiadomych przyczyn potrącił pracownika kierującego ruchem w związku z prowadzonymi tam pracami leśnymi. Następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo - poinformował portal 112 Polkowice Miłosz Ilkowski z KPP w Polkowicach.
Ofiarą zdarzenia okazał się 64-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Trwają intensywne poszukiwania sprawcy śmiertelnego wypadku na DW331 około kilometr za Polkowicami w stronę Parchowa. Jak ustalili dziennikarze serwisu 112 Polkowice, sprawca, po tym jak kradzionym audi potrącił pracownika służby drogowej, zabrał laptop, porzucił samochód i uciekł do lasu.

- Obecnie patrole przeszukują kompleks leśny. Działania wspomaga dron oraz psy tropiące. Policjanci ustawili także punkty kontrolne. Droga jest całkowicie zablokowana. Czynności na miejscu potrwają wiele godzin - informują redaktorzy 112 Polkowice.
Na miejscu pracowały zastępy z JRG Polkowice, OSP Sobin oraz ZRM Polkowice, patrole policji oraz służby drogowe i straż miejska. Zdjęcia wykonane przez Krzysztofa Halla oraz strażaków z PSP Polkowice pochodzą z portalu 112 Polkowice.