O tym, że do Chocianowa wracają popularne linie autobusowe obsługiwane przez Lubińskie Przewozy Pasażerskie oraz Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach pisaliśmy już wielokrotnie. Także od dzisiaj dostępna jest komunikacja na trasie Chocianów - Polkowice. W każdy dzień roboczy powinniśmy spodziewać się dwóch kursów (do Chocianowa i z powrotem do Polkowic).

Temat autobusów, jak one same, wraca jak bumerang. Mieszkańcy wielokrotnie pytali o ponowne uruchomienie tras darmowej komunikacji. Widać, że ta zadomowiła się w naszej gminie i przerwa spowodowana przez epidemię koronawirusa wywołującego COVID-19 wyraźnie to uwydatniła. Jak wspominaliśmy wczoraj nowa linia numer 121 dowiezie Chocianowian do pracy do Lubina już na godzinę szóstą rano. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla podróżujących Bezpłatną Komunikacją po naszej gminie oraz do Polkowic i Lubina.

Od dzisiaj wraca linia 25, co istotne z rozszerzoną trasą. Szczególnie ucieszą się mieszkańcy Jabłonowa, których odwiedzi żółty autobus. O szczegóły ustalonej trasy pytamy w tutejszym magistracie.

- Po wjeździe do Parchowa autobus skręci na pierwszym skrzyżowaniu w prawo do Jabłonowa, w którym zawróci wokół krzyża, zabierze pasażerów i wróci do Parchowa. Tam zatrzyma się na pierwszym przystanku (pętla przy PSZOK), następnie pojedzie dalej wzdłuż Parchowa w kierunku Chocianowa i zatrzyma się na drugim przystanku w Parchowie przy drodze wojewódzkiej 331 (obok pomnika Witosa). Następnie skręci w prawo w stronę Pogorzelisk, gdzie zatrzyma się na dwóch przystankach - informuje Ewa Kałuzińska z tutejszego Ratusza. - W drodze powrotnej autobus również przejedzie przez Pogorzeliska, gdzie zatrzyma się na dwóch przystankach, po wjeździe do Parchowa zatrzyma się na przystanku przy drodze wojewódzkiej 331 (na wysokości posesji nr 82), dalej zatrzyma się na pętli przy PSZOK, a następnie skręci w lewo do Jabłonowa, gdzie znów zawróci wokół krzyża by zebrać pasażerów, po czym wróci do Parchowa i wjeżdżając na drogę wojewódzką 331 skieruje się w stronę Polkowic - opisuje naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa.

Co ciekawe na tej linii tutejsi urzędnicy nie przewidują przejazdu przez Jędrzychówek. To jednak nie powinno dziwić, ponieważ ten leży w gminie Przemków. Wiemy natomiast, że kolejne zmiany czekają nas jeszcze w tym roku. Jeśli epidemia koronawirusa nie zaburzy planów powrotu dzieci i młodzieży do szkół, trzeba będzie dostosować rozkład jazdy, aby ułatwić naszym pociechom dojazd na zajęcia.
[KN]