- Lubisz śpiewać i muzykować, a repertuar folklorystyczny nie jest ci obcy? Zostań członkiem zespołu folklorystycznego ECHO - tymi słowami Regionalne Centrum Kultury zachęca do dołączenia do znanej w naszej gminie grupy ECHO. Jakie trzeba spełnić warunki, aby występować na dużych scenach?

Zespół powstał w kwietniu 1984 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu z inicjatywy Pani Janiny Jędryczko. Nazwę zespołu zaproponowała Pani Aniela Guzik. Zespół ECHO ma bogaty i różnorodny repertuar: piosenki ludowe z różnych regionów Polski, piosenki lwowskie, cygańskie, a nawet zagraniczne: francuskie, serbskie, rosyjskie, czeskie i ukraińskie. W repertuarze zespołu znajdują się także pieśni kościelne, mało znane kolędy i pastorałki.

- Zapraszamy Panie i Panów oraz młodzież do naszego zespołu. Próby zespołu odbywać się będą w Regionalnym Centrum Kultury oraz w Wiejskim Ośrodku Kultury w Chocianowcu. Zespół składa się z kapeli oraz osób śpiewających. Poszukujemy muzyków, szczególnie osób grających na klarnecie, ale również skrzypcach, akordeonie i innych instrumentach dętych lub strunowych oraz wokalistki/wokalistów - czytamy w ogłoszeniu. - Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres sekretariat@rckchocianow.pl, telefonicznie pod numerem: 76-818-55-80 lub osobiście w siedzibie RCK w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30.
Obecnie zespół składa się z kapeli w skład, której wchodzą: dwa akordeony, kontrabas, skrzypce, klarnet oraz śpiewające panie. Spośród wielu osiągnięć w ponad 35-letniej historii zespołu należy wymienić uczestnictwo w dożynkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, weselach i imprezach okolicznościowych, jubileuszach oraz świętach państwowych i kościelnych.