- Kolejna inwestycja w Chocianowcu - zapowiedział Burmistrz Tomasz Kulczyński. Chodzi o strefę przy świetlicy wiejskiej w Chocianowcu, w której powstaną nowe miejsca parkingowe i rekreacyjna strefa sportu i gier. Reportaż przygotowali dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. Całość do obejrzenia pod naszym artykułem.

Nie tak dawno temu informowaliśmy o drogowej inwestycji w Chocianowcu (czytaj: "Nowy asfalt na około 4 kilometrach gminnej drogi w Chocianowcu" oraz "Prostackie kłamstwa opozycji atakują inwestycje"). To jednak nie powód, aby Burmistrz Tomasz Kulczyński i współpracujący z nim radni spoczęli na laurach, dlatego w ubiegłym tygodniu śledzący włodarza naszej gminy w mediach społecznościowych poznali szczegóły kolejnej inwestycji w okręgu radnego Artura Wandycza.

- Na potrzeby organizowania corocznego wydarzenia "Traktoriada" wykonawca zrealizuje m.in parking dla traktorów z przylegającą strefą relaksu, uwzględniającą małą architekturę, zieleń niską i średniowysoką oraz naklejki podwórkowe do zabawy. Inwestycja będzie służyć wszystkim grupom wiekowym, a utwardzony plac parkingu i przylegający teren będą mogły być użytkowane przez cały rok - podkreślił szef chocianowskiego samorządu. - Wykonawca ma na realizacje zadania 13 miesięcy. Bardzo się cieszę z realizacji tej obietnicy - dodał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Koszt zadania to blisko 1 milion złotych, a cała inwestycja możliwa jest dzięki pozyskaniu dofinansowania zewnętrznego. To kolejna realizacja potrzeb mieszkańców, która po latach oczekiwania stanie się faktem. Poniżej obejrzycie reportaż przygotowany przez lokalną telewizję chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.