Członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Parchowie "Parchowianki" pewnym krokiem weszły w nowy 2023 rok. Świadczą o tym liczne inicjatywy podjęte w ostatnim czasie, jak wspólna aktywność, spotkanie z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim oraz plany na najbliższą przyszłość. Sprawdzamy!

W poniedziałek, 9 stycznia panie z KGW w Parchowie spotkały się z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie tej zimy udało skruszyć lody, które w Parchowie nagromadziły się od początku tej kadencji za sprawą braku współpracy.

Dzisiaj miałem ogromną przyjemność spotkać się z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Parchowie "Parchowianki". Cieszę się, że mogłem dołożyć symboliczną cegiełkę w kwocie 1000 zł z własnych środków i tym samym wesprzeć Panie w działaniu na rzecz naszej lokalnej społeczności - podkreślił wczoraj Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Serdecznie Paniom dziękuję za wizytę i merytoryczną rozmowę w miłej atmosferze, jestem przekonany, że to bardzo dobry prognostyk na rzecz dalszej współpracy - dodał.
Także Parchowianki nie kryły zadowolenia z tego spotkania, czym dały wyraz swoim wpisem w mediach społecznościowych.

Nasze koło miało okazję spotkać się z Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów. Cieszy nas chęć współpracy i mamy nadzieję, że będzie ona bardzo owocną. Dziękujemy za przekazane nam środki finansowe - przekazały uczestniczki spotkania, czym odniosły się do ufundowanego ze środków prywatnych Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego bonu na 1000 złotych.
Wspomniane wsparcie z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania w konsolidację społeczności lokalnej. O podjętych już działaniach pisaliśmy w naszych artykułach: "Zapraszają na Międzypokoleniową Noc Kobiet w Parchowie" oraz "Niedzielna impreza w Parchowie w oku kamery".

Styczniowe spotkania i spacery w Parchowie

W każdy piątek o godzinie 18:00 panie z Parchowa (i nie tylko, bowiem do wspólnej aktywności zachęcają także mieszkańców okolicznych miejscowości) spotykają się, aby wspólnie pospacerować. Pierwszy zryw miał miejsce już 6 stycznia o godzinie 18:00 spod Dino w Parchowie. W zaledwie godzinę Panie przeszły blisko 5-kilometrową trasę.

Pierwsze wyjście na "kijki" za nami ale na pewno nie ostatnie, śmiechu było co nie miara nawet auta zwalniały żeby zobaczyć co to za gromada. Kolejny marsz już za tydzień w każdej chwili można do nas dołączyć jak zawsze będzie wesoło - zapowiadają rozentuzjazmowane Parchowianki.
Następne wyjście w najbliższy piątek, 13 stycznia. To jednak nie koniec aktywnego wejścia w nowy 2023 rok, bowiem tydzień później, 20 stycznia Parchowianki zapraszają na "Kobiecy wieczór piękna", który od godziny 18:00 w Ośrodku Kultury w Parchowie umili paniom pokaz kosmetyczny i konsultacje. Z tej okazji będzie można wykupić zabiegi, a także kosmetyki.