Wczorajsze wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Chocianowie wyraźnie udowodniły, że mieszkańcy oczekują stabilizacji i  stronią od hejtu. Największym wygranym tych wyborów jest prezes Stowarzyszenia Chocianów 2023 Piotr Machoń, największym przegranym jego konkurent, Mateusz Sarżyński. Dlaczego?

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Chocianowie, które odbyły się 12 września 2021 roku zakończone. Zgodnie z oficjalnymi wynikami w okręgu nr 4 wygrał Piotr Machoń, prezes Stowarzyszenia Chocianów 2023, który zdobył 98 głosów. Jego konkurent, Mateusz Sarżyński przypieczętował swoją kolejną porażkę zdobywając ponad połowę głosów mniej niż jego przeciwnik, bo zaledwie 45.

Kolejna porażka Sarżyńskiego

W tym miejscu warto przypomnieć, że Mateusz Sarżyński jest już weteranem porażek w walce o fotel radnego. Tylko w ciągu ostatnich 3 lat trzykrotnie nie zaufali mu mieszkańcy aż dwóch okręgów wyborczych. Powodem tak słabego wyniku mogą być nie tylko bliskie relacje z hejterami, brak programu wyborczego czy wsparcie byłego burmistrza (którego kierowcą był ojciec Sarżyńskiego), ale także inne czynniki. Uzyskał też najmniej głosów ze wszystkich kandydatów we wszystkich okręgach.

Z drugiej strony ogromny sukces odniósł znany i lubiany w naszej gminie Piotr Machoń, prezes Stowarzyszenia Chocianów 2023, zaangażowany sportowo społecznik, który od lat udowadnia, że nie boi się pracy na rzecz mieszkańców naszej gminy. Jest zdecydowanie największym zwycięzcą tych wyborów. Jakie kolejne działania będzie podejmował? To będziemy śledzić z dużą uwagą.

Mniejszą różnicą głosów zakończył się pojedynek w okręgu nr 6. Mniej znany w naszej gminie Sławomir Sobczyszyn uzyskał 82 głosy, podczas gdy jego konkurent, trener Stali Chocianów Mirosław Wolan łącznie 54.