Smutne wieści spłynęły w niedzielę, 18 października do Starosty Polkowickiego Kamila Ciupaka i jego żony. Jak dzisiaj wieczorem poinformował w nagraniu na jednym z popularnych portali społecznościowych zarówno on, jak i jego żona są chorzy na COVID-19. Starosta dziękuje za słowa otuchy i wsparcia.

W niedzielne popołudnie, o godzinie 18:20, Starosta Powiatu Polkowickiego Kamil Ciupak poinformował na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych, że on i jego żona padli ofiarą COVID-19.

- Szanowni Państwo, właśnie dowiedzieliśmy się z żoną, że jesteśmy chorzy na COVID-19 - zwrócił się do swoich fanów na Facebook-u Kamil Ciupak, Starosta Powiatu Polkowickiego. - Pierwsze objawy pojawiły się u mnie w czwartek około południa, wieczorem temperatura, w piątek już fatalnie. Żona od dwóch dni była na zwolnieniu lekarskim, skontaktowałem się telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu, zalecił pozostać w domu. Po około godzinie okazało się, że niektórzy pacjenci, z którymi do czynienia miała moja żona mają pozytywny wynik. Szybka decyzja, skierowanie na testy - opisuje przebieg choroby starosta Ciupak.
Dzisiaj starosta otrzymał pozytywne wyniki testu, co oznacza, że jest chory na COVID-19. Na nagraniu zamieszczonym na swojej stronie w mediach społecznościowych starosta oprócz przekazania smutnych wieści dotyczących zarażenia, dziękuje także całemu białemu personelowi służby zdrowia, ratownikom medycznym za ich poświęcenie i zaangażowanie.

- Życzę Panu Staroście i Jego bliskim szybkiego powrotu do zdrowia i ustąpienia uciążliwych objawów - mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. - Pan Starosta jest rozważny i rozsądny. Wierzę, że przezwycięży COVID-19 - dodaje Kulczyński.
Na stronie Starosty można znaleźć mnóstwo komentarzy z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Do tych życzeń za pośrednictwem naszego portalu dołączyli także radni Rady Miejskiej z Klubu Radnych Chocianów 2023.

- Łączymy się z Panem Starostą w tej walce, jest silnym człowiekiem i z pewnością pokona tego wirusa - komentuje Artur Wandycz, szef klubu radnych Chocianów 2023. - W imieniu całego klubu radnych składam Panu Staroście i Jego rodzinie słowa wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia - dodaje Wandycz.
Cała redakcja portalu Chocianow.pl również dołącza się do tych życzeń!
[KN]