Działkowcy lubią swoje ogrody i dbają o nie praktycznie przez cały rok. Sadzą, pielęgnują i otrzymują pyszne i zdrowe plony ich ciężkiej pracy w postaci warzyw i owoców.

Na działkach znajdziemy również zadbane i umeblowane altanki wraz z pięknymi ogrodami, które nie tylko służą mieszkańcom jako miejsce uprawy owoców czy warzyw ale są także miejscem odpoczynku, relaksu czy rodzinnych spotkań.

Zwieńczeniem całorocznej pracy jest ,,Dzień Działkowca", który przypada zazwyczaj na koniec okresu letniego. Chocianowskie ,,Dni Działkowca " odbyły się 14 września których organizatorem był Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Stokrotka" . Podczas spotkania zostały  wręczone odznaczenia dla działkowców za ich wzorową pracę. Po uroczystym otwarciu i wręczeniu odznaczeń na sali zaprezentowały się trzy grupę taneczne z Regionalnego Centrum Kultury. Pod okiem instruktorki Pani Doroty Bożek- Chrobak przedstawiły ciekawe choreografie za które poza gromkimi brawami zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Zarząd ROD Stokrotka.