Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach podczas jednej ze służb obchodowych zatrzymali kierującego, który mimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, kolejny raz wsiadł "za kółko". Jak wykazało późniejsze badanie narkotesterem, zatrzymany mieszkaniec Głogowa był również pod wpływem środków odurzających.

Zatrzymany do kontroli drogowej 25-letni mężczyzna na widok dzielnicowego zaczął zachowywać się nerwowo, a następnie odmówił odpowiedzi na pytanie policjanta o stan trzeźwości. Późniejsze badanie narkotesterem pokazało, dlaczego odpowiedź na wymienione pytanie okazała się kłopotliwa. Urządzenie wykazało obecność metaamfetaminy. Od kierującego została pobrana krew do badań.

- Okazało się również, że zatrzymany głogowianin, w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnej bazie danych wykazało, że na 25-latku ciąży dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, gdyż w przeszłości został prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, młodszy aspirant Przemysław Rybikowski.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. 25-latek musi przede wszystkim liczyć się z konsekwencjami w związku z kierowaniem pojazdem, mimo ciążącego na nim zakazu, za co w jego wypadku grozi nawet 5-letni pobyt w zakładzie karnym.
[KN]