O tym pomyśle pisaliśmy już w styczniu. Jako pierwsza o temacie pisała redakcja Głosu Regionu Chocianów, która donosiła o staraniach podjętych przez radnego Rady Miasta i Gminy Chocianów Pawła Bujaka. To własnie z inicjatywy radnego Bujaka w Chocianowie stanęło pierwsze "serce".

O tym temacie pisaliśmy dokładnie pod koniec stycznia w naszym artykule "Nakręceni na zbiórkę". Jak wtedy informowaliśmy Paweł Bujak, Radny Rady Miasta i Gminy Chocianów zaapelował o postawienie w naszej gminie specjalnych miejsc przeznaczonych do zbiórki nakrętek. W tym tygodniu pierwszy pojemnik w kształcie serca stanął przy ulicy Rotmistrza Pileckiego za sprawą Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

- Dzięki postawieniu w miejscu ogólnodostępnym takiego pojemnika, możemy zachęcić osoby z terenu miasta i wsi do segregacji tego typu odpadów. Zebrane nakrętki można przeznaczyć na pomoc osobom potrzebującym lub fundacjom zbierającym pieniądze na szczytne cele - argumentował wówczas radny Paweł Bujak.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zbiórka nakrętek będzie miała konkretny cel, jednak ze względu na załatwiane formalności nie możemy jeszcze powiedzieć kto będzie beneficjentem tej zbiórki. Wiemy natomiast, że to pierwsze "serce" nie będzie ostatnim w naszej gminie. O tym gdzie stanie kolejne oraz dla kogo będzie organizowana zbiórka tradycyjnie poinformujemy w kolejnych odsłonach tego tematu.
[KN]