CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Mamy Delfinka!

Email Drukuj PDF

Inwestycja na którą czekali mieszkańcy Gminy Chocianów, dobiegła końca! Kryta, przyszkolna pływalnia „Dolnośląski Delfinek” została oficjalna otwarta. –Chocianowski basen będzie dostępny dla każdego. Delfinek powstał w Chocianowie z myślą o wszystkich mieszkańcach- mówił Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Dolnośląski Delfinek to pierwszy basen w Chocianowie oraz drugi w kraju. Powstał w ramach pilotażowego programu samorządu województwa dolnośląskiego budowy krytych pływalni „Dolnośląski Delfinek”.

-Cieszę się, że to wśród wytypowanych w programie, dolnośląskich gmin, znalazł się również Chocianów. Teraz nasze dzieci mają miejsce, w którym mogą bezpiecznie uczyć się pływać. Z basenu korzystać będą mogli także dorośli mieszkańcy- mówił Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Do dyspozycji uczniów gminy Chocianów oraz dorosłych mieszkańców pozostaje 4- torowy basen, o wielkości 8,5 x 16,67m i głębokości do 1,35m. Ponadto pływalnia wyposażona jest w dwie sauny, suchą i na podczerwień oraz jacuzzi o średnicy 2,22m do masażu wodno- powietrznego z 32 dyszami.

 

Licznie przybyli goście na uroczyste otwarcie byli pod wrażeniem obiektu.
Słów zachwytu nie szczędził również Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Nowe, budowane przy wsparciu ze środków samorządu  województwa pływalnie pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dzieci i młodzieży. Dziś kolejne już otwarcie obiektu, który wszystkich bardzo cieszy. Dlatego liczę na to, że Delfinki zachęcą także pozostałych mieszkańców gmin do aktywnego spędzania wolnego czasu- mówił.

 

Na otwarciu chocianowskiej pływalni pojawili się liczni samorządowcy Dolnego Śląska. Byli pod wrażeniem obiektu.

Kolejna zrealizowana już w Chocianowie inwestycja pokazuje, że gmina Chocianów ma dobrego gospodarza- podsumował Łukasz Puźniecki, prezes ARLEGU.  

 

Całkowity koszt inwestycji to ok,. 7 mln zł, z czego 1,25 mln przekazał samorząd województwa dolnośląskiego, natomiast 1,3 mln pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

InformatorWane i Poyteczne


20. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Ambroży, Bogusław, Wincenty