Udało się rozstrzygnąć kolejny konkurs zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, Tomasza Kulczyńskiego. Tym razem laureatów wybrano spośród twórców prac plastycznych o tematyce wielkanocnej.

Konkurs pod nazwą "Wymaluj Wielkanoc 2020" adresowany był do wychowanków chocianowskich przedszkoli i uczniów tutejszych szkół podstawowych. Pomimo trudnych warunków organizacyjnych, związanych z zaskakującym rozwojem epidemii koronawirusa do tutejszego urzędu wpłynęło blisko 20 prac. Spośród autorów wybrano laureatów w trzech kategoriach: wychowanków przedszkoli, uczniów klas I-IV i klas V-VIII szkół podstawowych.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali Ignacy Kondrat z Punktu Przedszkolnego w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Szklarach Dolnych oraz Emilia Gancarz z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Parchowie (2 miejsce) i Alicja Lech z Przedszkola Miejskiego w Chocianowie (3 miejsce), Oliwia Stępniewicz z klasy III ze Szkoły Podstawowej imienia Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach oraz Filip Wyrwas z klasy I ze Szkoły Podstawowej imienia Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach (2 miejsce) i Aleksandra Wesołowska z klasy I A ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie (3 miejsce), a także w kategorii najstarszych uczniów Michał Kondrat z klasy VII ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Szklarach Dolnych oraz Julia Bondos z klasy VII ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Szklarach Dolnych (2 miejsce) i Szymon Wandycz z klasy V A ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie (3 miejsce).

Wszystkim twórcom serdecznie gratulujemy!
[KN]