Jak czytamy na stronie Powiatu Polkowickiego od dwóch tygodni 18-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie pracuje i zwiedza piękną hiszpańską Malagę realizując projekt staży zagranicznych. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie w tym roku kształci się w trzech kierunkach: logistycznym, mechatronicznym oraz obsługi turystycznej. Grupa 10 mechatroników poszerza wiedzę z zakresu obróbki metalu jako operatorzy maszyn CNC. Nauki pobierają w firmach Mecanizados Malaga, Cortes y Plegados Cantalejo, Puertas Metalicas J. Garcia e hijos i Astilleros Nereo. Jeden z uczniów szkoli się jako mechanik samochodowy w Los Eucaliptos, natomiast uczennice pogłębiają tajniki obsługi turystycznej w hotelach: Hilton Garden Inn Malaga, Soho Bahia Malaga – Consultora Hotelera, Soho Las Vegas, Soho Los Naranjos, Tribuna Malagueña.

W oparciu o zaangażowanie i przykładność w zdobywaniu kompetencji zawodowych każdy otrzyma adekwatne oceny, dlatego wszyscy starają się o wysokie noty na certyfikatach, które otrzymają na koniec stażu. Dodatkową zaletą są umiejętności językowe i międzykulturowe. Dodatkowo uczą się samodzielności nawiązując nowe znajomości i podziwiając bogatą kulturę Hiszpanii. W wolnych chwilach zwiedzają region i grają w piłkę siatkową na plaży.

[KN]