Dziś 21 marca, a to oznacza, że wszyscy świętujemy początek wiosny, ale nie tylko. Jakie jeszcze obchody zaplanowane są na dzisiejszy dzień?

21 marca dobrze kojarzy się wszystkim ze względu na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To właśnie od dzisiaj noce będą coraz krótsze, a dni coraz dłuższe. To także ulubiony dzień uczniów, bowiem właśnie dzisiaj przypada Dzień Wagarowicza, co szkoły często świętują różnymi wycieczkami organizowanymi w drugiej połowie marca. To jednak nie jedyna przypadająca na dzisiaj ważna data.

Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zapraszamy do przyłączenia się i okazania swojej solidarności z tymi wyjątkowymi osobami - przekazują pracownicy Regionalnego Centrum Kultury, którzy przygotowali w Rynku specjalną ekspozycję. - Symboliczny sznurek z kolorowymi skarpetkami już na Was czeka - dodali.
Chocianowianie chętnie brali udział w tej akcji w ubiegłych latach, o czym pisaliśmy na naszym portalu w artykułach: "Światowy Dzień Zespołu Downa", "Powieszą skarpetkę na znak solidarności", "Spotkanie dla rodzin wyjątkowych dzieci" oraz "Wyrazili szacunek i tolerancję". Także dzisiaj na pl. Wolności mieszkańcy mają szansę pokazać swoją solidarność z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami. Zapraszamy!