Za sprawą radnego Rady Miejskiej Artura Wandycza i Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego do naszego miasta zawitała wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Będzie można ją oglądać przez najbliższe dwa tygodnie na chocianowskim Rynku.

Wystawa została przygotowana z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawę okolicznościową skomponowaliśmy zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej 100 lecie niepodległości Polski - informują twórcy wystawy.
Wystawa ma postać w sercu miasta przez najbliższe dwa tygodnie. Dzisiaj uroczyście otworzyli ją Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński i radny Rady Miejskiej Artur Wandycz, który zabiegał o to, aby tak ważna wystawa gościła w naszej gminie.

- Cieszę się, że się udało. To ważna wystawa i uważam, że powinniśmy wszyscy zwrócić uwagę na te słowa, cytaty ze świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, którzy swoim postępowaniem, zachowaniem pisali zbiór zasad i konkretne drogowskazy ku lepszej przyszłości - mówi Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023. - Dziękuję Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu, że znalazł czas i miejsce na tę wystawię. Zapraszamy wszystkich do jej oglądania - dodaje Artur Wandycz.
My również zapraszamy do obejrzenia wystawy. Poniżej zdjęcia z jej dzisiejszego oficjalnego otwarcia.