Z raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach dowiadujemy się dzisiaj o 41 nowych, potwierdzonych przypadkach zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i o 36 nowych ozdrowieńcach. Niestety odnotowano też dwa kolejne przypadki śmiertelne.

Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby przybyło 1626 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w naszym województwie wynosi 59 tysięcy 434 osoby.

W powiecie polkowickim od wczoraj zmarły dwie kolejne osoby zarażone zabójczym wirusem z Chin, były to 85-letnia mieszkanka gminy Polkowice i 81-letni mieszkaniec gminy Grębocice. Łącznie od początku epidemii w naszym powiecie zmarły już 23 osoby, z czego tylko 4 nie z przyczyn COVID-19. Łączna liczba pozytywnie zdiagnozowanych wynosi już 1379 osób i tylko w ciągu ostatniej doby w tym gronie znaleźli się mieszkańcy gmin Polkowice (20 osób), Chocianów (7 osób), Gaworzyce, Przemków i Radwanice (po 4 osoby) oraz Grębocice (2 osoby). Aktualnie tylko jedna osoba zamieszkująca powiat polkowicki jest objęta ścisłym nadzorem epidemicznym.

Dzisiaj na kwarantannie w naszym powiecie zamkniętych jest 1091 osób. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (425 osób), Chocianów (294 osoby), Przemków (111 osób), Gaworzyce (94 osoby), Grębocice (87 osób) i Radwanice (80 osób). Na szczęście w raporcie sanepidu pojawiają się też pozytywne informacje. Od początku epidemii w całym powiecie wyzdrowiały już 1043 osoby. Tylko w ciągu ostatniej doby to grono zasilili mieszkańcy gmin Polkowice (18 osób), Chocianów (6 osób), Grębocice i Przemków (po 4 osoby), Gaworzyce (3 osoby) i Radwanice (1 osoba).
[KN]