Jak wynika z danych nadesłanych przez polkowicki sanepid, w Powiecie Polkowickim mamy 74 nowe potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem i 64 ozdrowienia. Ponad 1000 mieszkańców naszego powiatu znajduje się obecnie w kwarantannie.

Mamy 2661 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w województwie dolnośląskim wynosi 40 tysięcy 227 osób.

W Powiecie Polkowickim "dodatnie osoby" pochodzą z gmin Polkowice (29 osób), Chocianów (20 osób), Przemków (12 osób), Gaworzyce (6 osób), Radwanice (5 osób) i Grębocice (2 osoby). Na szczęście rośnie także liczba ozdrowieńców. Od początku epidemii jest ich już 672 mieszkańców naszego powiatu. Tylko w ciągu ostatniej doby dołączyli do tego grona mieszkańcy gmin Polkowice (44 osoby), Gaworzyce (12 osób), Chocianów (7 osób) i Przemków (1 osoba).

Na kwarantannie przebywa aktualnie dokładnie tysiąc dwadzieścia dwoje mieszkańców naszego powiatu. Najwięcej stanowią mieszkańcy gminy Polkowice (481 osób). Pozostali to mieszkańcy gmin Chocianów (182 osoby), Gaworzyce (117 osób), Radwanice (95 osób), Grębocice (82 osoby) i Przemków (65 osób). Jest to pokłosie wczorajszego rekordu zakażeń w Powiecie Polkowickim, o czym pisaliśmy w naszym koronaraporcie "rekord zakażeń - będzie szczepionka". Tam również pytaliśmy Was o opinię w sprawie powszechnego obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi. Wszystkich, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu, zapraszamy do udziału w tej sondzie.
[KN]

Czy Twoim zdaniem szczepionka na COVID-19 powinna być obowiązkowa?