Minął już tydzień od naszego ubiegłotygodniowego artykułu podsumowującego najważniejsze wydarzenia, a to oznacza, że dzisiaj dzienniakrze chocianow.tv przygotowali kolejne, tym razem 38. podsumowanie tygodnia. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Jak co wtorek lokalna telewizja podsumowała wydarzenia minionego tygodnia. Co ciekawego przykuło uwagę Naszych Czytelników? Pod artykułem obejrzycie przygotowane przez chocianow.tv najnowsze, 38. podsumowanie, a do konkretnych tytułów przeniesiecie się klikając w poszczególne linki.

PONIEDZIAŁEK, 18 WRZEŚNIA

Sprawdziliśmy zarobki włodarzy w powiecie polkowickimJak co roku pod lupę wzięliśmy oświadczenia majątkowe włodarzy naszego powiatu. Największe wynagrodzenie za 2022 rok otrzymał Kamil Ciupak - jako jedyny nie wybrany w wyborach bezpośrednich do pełnienia swojej funkcji, dzięki której otrzymuje sowite wynagrodzenie - ponad ćwierć miliona złotych. Jak na jego tle wypadli inni włodarze Powiatu Polkowickiego?

WTOREK, 19 WRZEŚNIA

Piknik rodzinny w parku przy ul. Sosnowej (wideo)Kiełbaski do samodzielnego upieczenia nad ogniem, popcorn i wata cukrowa, dmuchaniec, gry i zabawy dla dzieci - takie atrakcje towarzyszyły Piknikowi Rodzinnemu zorganizowanemu pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego przez radnego Marcina Ślipko z Klubu Radnych Chocianów 2023 i Regionalne Centrum Kultury z okazji otwarcia kieszonkowego parku ekologicznego przy ulicy Sosnowej w Chocianowie. Relację z tego wydarzenia przygotowali dziennikarze chocianow.tv.

Tym razem bilety wygrasz na Insta- Nowy konkurs, nowe zasady! Odnajdź nas na Instagramie, zacznij obserwować, a w komentarzu oznacz, jak najwięcej swoich znajomych. Im więcej z nich zacznie nas obserwować do piątku, do godziny 12:00, tym większe szanse na wygranie vouchera na mecz Zagłębia Lubin - takiej treści komunikat pojawił się właśnie w naszych mediach społecznościowych (Instagram oraz Facebook).

Zakończenie Lata w Brunowie (wideo)Sobotnie popołudnie było usiane atrakcjami za sprawą rodzinnego pikniku organizowanego przez radnego Klubu Radnych Chocianów 2023, Andrzeja Kuśmierczyka we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury, Sołtysem Krzysztofem Paczkowskim oraz Radą Sołecką pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Relację z tego wydarzenia przygotowali dziennikarze chocianow.tv.

Tydzień bogaty w wydarzeniaSeria "Podsumowanie tygodnia" to zestawienia najważniejszych informacji, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu. Całość przygotowują reporterzy chocianow.tv. Tym razem możemy obejrzeć podsumowanie minionego, 37. tygodnia 2023 roku. Szczegóły informacji znajdziecie w naszym artykule.

ŚRODA, 20 WRZEŚNIA

Kierowcy! Noga z gazu!O zachowanie szczególnej ostrożności apelują do kierowców użytkownicy ruchu, którzy minęli właśnie zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 335 u styku powiatu polkowickiego i lubińskiego.

Rower, bilety oraz masa innych nagród i upominkówRower, deskorolki, rolki, kaski, akcesoria, koszulki, plecaki, saszetki, nerki, ręczniki, termosy, bidony, głośniki bezprzewodowe, powerbanki, bony zakupowe, vouchery i karnety oraz bilety na mecze piłkarek ręcznych KGHM MKS Zagłębie Lubin to tylko część nagród, jaka przewidziana została dla uczestników "Dnia bez samochodu" organizowanego przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Nagrody fundują m.in. Ministerstwo Infrastruktury, LDG Wrzosowa Kraina, Tutto Bene, Kuźnia Smaku, ZGZM, "Cuda Wianki", KGHM Zanam, PSB Mrówka Polkowice, Kinga-Serwis, Tribud i Madani Sports. Aby wygrać, trzeba pojawić się na Rynku już w najbliższy piątek!

CZWARTEK, 21 WRZEŚNIA

Strażacki Rajd Rowerowy na wideoW niedzielę 10 września strażacy upamiętnili swoich nowojorskich kolegów, którzy 22 lata temu ofiarnie nieśli pomoc poszkodowanym w zamachach terrorystycznych na World Trade Center z 11 września 2001 roku, a dzisiaj lokalna telewizja chocianow.tv podsumowała ten Strażacki Rajd Rowerowy swoim podsumowaniem wideo, do obejrzenia także na naszym portalu.

Światowy Dzień Sybiraka 2023 (wideo)W Polsce data 17 września stała się symbolem krzywd doznanych z rąk totalitarnego państwa kierowanego przez zbrodniarza, Józefa Stalina, którego Armia Czerwona zadała cios w plecy atakowanej w 1939 roku przez hitlerowskie Niemcy Polsce. Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński pielęgnuje pamięć historyczną, dlatego nie mogło zabraknąć tak ważnego akcentu w kalendarium naszej gminy. Relację z uroczystości złożenia kwiatów opublikowali dziennikarze chocianow.tv.

PIĄTEK, 22 WRZEŚNIA

Już jutro V Bieg PapieskiW sobotę, 23 września w Szklarach Dolnych odbędzie się V Bieg Papieski organizowany przez prezesa Stowarzyszenia Szklary Dolne "Nasza Przyszłość", radnego Pawła Barana pod patronatem Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Wiceprezesa KGHM Polska Miedź S.A. Mirosława Kidonia oraz Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Atrakcji na jutro zaplanowano jednak więcej.

Posprzątali świat wokół nas (galeria zdjęć)Uczniowie podstawówek z naszej gminy w ostatnich dniach spisali się na medal. Wszystko z okazji akcji Sprzątania Świata, która tradycyjnie odbywa się w trzeci weekend września. Każda ze szkół podsumowała to wydarzenie obszernymi galeriami zdjęć, które zebraliśmy dla Was w jednym miejscu!

Drużyny z Gminy Chocianów walczą o punktyPrzyglądamy się piłkarskim zmaganiom drużyn z naszej gminy. Na murawy wybiegli piłkarze Stali Chocianów, Arki Trzebnice, Relaksu Szklary Dolne i Victorii Parchów. Pauzowali zawodnicy Kryształu Chocianowiec. Już w najbliższy weekend kolejne pojedynki!

Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.