Kiełbaski do samodzielnego upieczenia nad ogniem, popcorn i wata cukrowa, dmuchaniec, gry i zabawy dla dzieci - takie atrakcje towarzyszyły Piknikowi Rodzinnemu zorganizowanemu pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego przez radnego Marcina Ślipko z Klubu Radnych Chocianów 2023 i Regionalne Centrum Kultury z okazji otwarcia kieszonkowego parku ekologicznego przy ulicy Sosnowej w Chocianowie. Relację z tego wydarzenia przygotowali dziennikarze chocianow.tv.

O tym parku pisaliśmy już na naszym portalu wielokrotnie. Szczegóły znajdziecie m.in. w artykułach: "Pierwszy park kieszonkowy w Chocianowie", "Zasadzili drzewa przy Sosnowej", "Wymyśl nazwę dla tego miejsca", "SONDA: Wybierz nazwę dla parku przy Sosnowej", "Kolejny raz zasadzili drzewa", "Nowe miejsce na spacery i nie tylko" oraz "Piknik Rodzinny w Parku przy Sosnowej". O pracach jeszcze przed jego powstaniem informował Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Zamontowane zostały domki dla owadów, ciekawostką jest, że domek piramida zasponsorowany i zrobiony został własnoręcznie przez radnego Marcin Ślipko. We wrześniu planujemy Piknik Rodzinny, który będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem tego super miejsca, które obfituje w różne owoce: pyszne papierówki, śliwki i jeżyny, które są tylko preludium do dalszego rozwoju tego obszaru - zapowiadał jeszcze w sierpniu Burmistrz Tomasz Kulczyński.
W ubiegły piątek te zapowiedzi stały się faktem. Relację fotograficzną z tego wydarzenia znajdziecie w naszych mediach społecznościowych (Instagram oraz Facebook), a relację wideo, którą przygotowali dziennikarze chocianow.tv obejrzycie pod tym artykułem. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.