Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu apeluje o krew z grup RhD (-) minus. Zarówno oznaczenia A, B, jak i 0 mają bardzo niski stan. Niski stan mają także zapasy grupy krwi RhD (+) plus w oznaczeniach A oraz 0. Wszyscy, którzy mogą oddawać krew proszeni są o zgłaszanie się do punktów.

To, że niezbędna do życia jest krew nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem tak mało z nas oddaje ten życiowy płyn? Tylko trzy grupy krwi mają aktualnie wystarczający stan w zapasach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu. Są to B Rh plus, AB Rh plus oraz AB Rh minus. Pozostałej krwi zwyczajnie brakuje do ratowania życia.

Terenowy oddziały RCKiK działają m.in. w Głogowie, Lubinie i Legnicy. Do punktów można zgłaszać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 12:00 (we wtorki, środy i piątki) lub do 15:00 (w poniedziałki i czwartki). Wyjątek stanowi punkt w Lubinie, w którym w czwartki można oddawać krew do godziny 16:00. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!