Od 20 do nawet 822,25 złotych dla gospodarstwa domowego. Wysokość wsparcia, którego wypłatę obsługuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie zależy od kilku czynników. Wnioski można składać tylko do końca kwietnia.

Chodzi o dodatek osłonowy. To wsparcie finansowe dedykowane jest gospodarstwom domowym, których dochód miesięczny nie przekracza 2.100 złotych w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego lub 1.500 zł na osobę dla gospodarstw wieloosobowych.

Celem wsparcia jest odzyskanie przez rodziny części rosnących kosztów energii, gazu i żywności, szczególnie dla mniej zamożnych gospodarstw domowych - informują pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie. - Dodatek osłonowy jest rządową dopłatą, która ma na celu zmniejszenie uciążliwości rosnących kosztów życia. Zależy m.in. od wielkości gospodarstwa domowego, jak również od źródeł ogrzewania - dodają.
W 2024 roku dodatek wyniesie 228,80 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego, 343,20 zł dla gospodarstwa składającego się z 2 lub 3 osób, 486,20 zł dla gospodarstwa składającego się z 4 lub 5 osób oraz 657,80 zł dla gospodarstwa składającego się z minimum 6 osób. Więcej dostaną te rodziny, które ogrzewają się węglem (zarówno w domach, jak i blokach z kotłownią): 286 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego, 429 zł dla gospodarstwa składającego się z 2 lub 3 osób, 607,75 zł dla gospodarstwa składającego się z 4 lub 5 osób oraz 822,25 zł dla gospodarstwa składającego się z minimum 6 osób.

Co istotne, wnioski składać mogą także mieszkańcy, którzy przekraczają próg dochodowy. Wówczas wysokość wypłaconego dodatku będzie pomniejszona o wielkość przekroczenia progu. Na wnioski czekamy tylko do 30 kwietnia - uzupełniają pracownicy chocianowskiego OPS-u.
Zachęcamy także do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!