Podopieczni Klubu Rugby Miedziowi Lubin wystąpili w regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży, który odbył się w ubiegłą sobotę w Gnieźnie. Jakie sukcesy dopisali na swoim koncie zawodnicy tej zyskującej na popularności (szczególnie wśród dziewcząt w Chocianowie) dyscypliny? 

W zawodach udział wzięły drużyny z Poznania, Wrocławia, Kalisza, Gniezna i Lubina. Miedziowi bezkonkurencyjni okazali się w kategoriach Żaka i Mini-Żaka, gdzie wygrali wszystkie spotkania. Na potwierdzenie sukcesów także MVP turnieju zostali zawodnicy Miedziowych: Leon Lignar oraz Marek Ordon. W Młodziku i Kadeci nie poszło tym razem po myśli lubinian, ale jak wspomnieli z uśmiechem na twarzy trenerzy wyciągamy wnioski i jedziemy dalej. Przypomnijmy, że Miedziowi to nie tylko chłopcy. W szerokiej kadrze zawodników, dziewczynki stanowią liczne grono i tworzą drużynę młodzika (czytaj: "Kolejni rugbyści mile widziani").

- Większość młodych dam pochodzi ze szkółki w Chocianowie. Chcemy, aby w Lubinie w najbliższym czasie do klubu wstąpiło więcej pań w młodym wieku. Chcemy wzorować się na Reprezentacji Polski Rugby Kobiet, obecnych wicemistrzyni Europy - dodają trenerzy.
Miedziowi zakończyli zawody na pierwszym miejscu (w kategoriach Mini-Żak i Żak), trzecim miejscu (w kategorii Kadet) oraz na piątym miejscu (w kategorii Młodzik). Następne zawody już w niedzielę, 12 maja w Jarocinie oraz w sobotę, 18 maja w Chocianowie. Zapraszamy do kibicowania, a także do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!