- Dziękujemy Panu Burmistrzowi Tomasz Kulczyński za podjęcie inicjatywy budowy Klubu Seniora w Gminie Chocianów. Przez ostatni rok stworzyliśmy dzięki Panu wspaniałą, zgraną drużynę, która naprawdę dobrze się bawiła, uczyła i pomagała. A teraz? Czas na więcej! Więcej Wyzwań, Wrażeń i Wzruszeń - czytamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie, które świętowało dzisiaj rocznicę powstania Klubu Senior+. Jak przez ten rok czas spędzały seniorki?

Głównym celem zadania było objęcie wsparciem seniorów, tj. osób pow. 60 r.ż. nieaktywnych zawodowo, z Gminy Chocianów poprzez zapewnienie im możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz motywowanie do działań na rzecz środowiska lokalnego, a także działań wolontarystycznych na rzecz innych. Czy się udało?

- To już rok, odkąd prężnie działa nasz Klub Senior+. W tym czasie działo się naprawdę wiele! - przekazali pracownicy chocianowskiego OPS-u. - Zgrana grupa seniorek w wieku powyżej 60 lat, przez ostatnie 12 miesięcy brała udział w wielu warsztatach (rękodzieła, edukacyjnych, integracyjnych, wyjazdowych, międzypokoleniowych), terapiach (ruchowych, badaniu słuchu), wydarzeniach lokalnych (Dniu Jagody, sprzątaniu ziemi czy grobów Sybiraków w ramach "miesiąca pamięci") i charytatywnych (rękodzieła na licytację) - dodali.
Nie zabrakło także podziękowań pod adresem włodarza naszej gminy, który kilka lat temu obiecał stworzenie takiego miejsca dla seniorów i słowa dotrzymał.

- Dziękujemy Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu za podjęcie inicjatywy budowy Klubu Seniora w Gminie Chocianów. Przez ostatni rok stworzyliśmy dzięki Panu wspaniałą, zgraną drużynę, która naprawdę dobrze się bawiła, uczyła i pomagała. A teraz? Czas na więcej! Więcej Wyzwań, Wrażeń i Wzruszeń - dodali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, niewątpliwie w imieniu wszystkich seniorów, którzy przez ostatni rok uczestniczyli w budowaniu tej zgranej drużyny.
Na te jubileuszowe uroczystości osobiście przybył szef chocianowskiego samorządu. Burmistrz Tomasz Kulczyński oczywiście nie przyszedł z pustymi rękami. Była także rozmowa o planach i potrzebach, które pomogą rozwijać Klub Senior+ w kolejnych latach. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!