Przyszli absolwenci Szkół Podstawowych z Chocianowa, Parchowa, Trzebnic i Szklar Dolnych mieli dzisiaj okazję poznać od środka mury Zespołu Szkół w Chocianowie. Wszystko z okazji Dnia Otwartych Drzwi, które tradycyjnie w połowie kwietnia zachęcają uczniów podstawówek z naszego regionu do poszukiwania dalszej ścieżki edukacyjnej. Jaką karierę zawodową można mieć po tej szkole? O tym zainteresowanym opowiadali wystawcy współpracujących ze szkołą pracodawców. 

Na to wydarzenie zaproszeni byli wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz ich rodzice, aby w przyjaznym towarzystwie aktualnych uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół poznać potencjał edukacyjny placówki i możliwe ścieżki dalszej kariery naukowej oraz zawodowej. W ramach Targów Edukacyjnych w Chocianowie pojawili się liczni przedstawiciele uczelni wyższych z regionu, zaś w Targach Pracy udział wzięli także przedstawiciele popularnych w naszym regionie pracodawców. Nie zabrakło m.in. firm z grupy KGHM Polska Miedź S.A., Polskiej Strefy Inwestycji, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Volkswagen Motor Polska Polkowice, Sanden Manufacturing Poland, Epiroc, Brose Sitech Polska, Sandvik, TOPS Pokrycia Dachowe i Materiały Budowlane, VOSS, PUGIB-BUD, EKOEnergetyka, Smulders Polska oraz PHU Lubinpex Spółka z o.o.

Zespół Szkół w Chocianowie opublikował także plan e-rekrutacji. Złożenie wniosku z e-systemu do szkoły pierwszego wyboru zacznie się już za miesiąc, w czwartek 16 maja i potrwa do 17 czerwca. Potem, między 21 czerwca a 5 lipca uczniowie podstawówek będą mieli czas na uzupełnianie wniosków o niezbędne dokumenty. Szkoła po weryfikacji złożonych wniosków do 12 lipca do godz. 15:00 opublikuje listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Wtedy "piłka będzie po stronie" uczniów aplikujących o przyjęcie. Do 22 lipca będą mieli czas na złożenie oryginałów dokumentów (w tym zaświadczenia lekarskiego). Dzień później, 23 lipca zainteresowani poznają listy ostatecznie przyjętych i nieprzyjętych do szkoły. Warto pilnować tych terminów!

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!