Polkowiccy policjanci odzyskali pojazd marki Audi A4 o wartości 55 tysięcy euro. Samochód został skradziony z terenu Niemiec, a ostatecznie odnaleziony na drodze wojewódzkiej relacji Polkowice-Chojnów. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podczas służby na terenie gminy Chocianów zostali powiadomieni o uszkodzonym samochodzie pozostawionym na drodze wojewódzkiej relacji Polkowice - Chojnów.

- W pobliżu samochodu, z którego wyciekały płyny eksploatacyjne nikogo nie było. Z uwagi na podejrzenie, że auto może pochodzić z kradzieży funkcjonariusze sprawdzili samochód w policyjnych systemach informatycznych. W wyniku podjętych czynności okazało się, że samochód został skradziony z jednej z posesji miejscowości Dusseldorf na terenie Niemiec - informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach.
Policjanci prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z tą kradzieżą. Odzyskane przez funkcjonariuszy mienie zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi.