Dziś z raportu z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach dowiadujemy się o jednym nowym przypadku zarażenia w Gminie Chocianów. Aktualnie w Powiecie Polkowickim 632 osoby przebywają na kwarantannie, z czego najwięcej w samych Polkowicach.

Łącznie wszystkich osób na kwarantannie w naszym powiecie są 632 osoby. W samej gminie Polkowice jest ich łącznie 320. W pozostałych gminach najwięcej odseparowanych zostało w gminie Przemków 110 osób i gminie Chocianów 102 osoby. W gminie Radwanice z domów nie może wyjść 51 osób, w gminie Grębocice 26 osób, a w gminie Gaworzyce 23 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęto 120 osób, na szczęście nikt nie wymaga hospitalizacji.

Dotychczas wśród mieszkańców Powiatu Polkowickiego pozytywnie zdiagnozowano łącznie 185 osób, z czego 97 już wyzdrowiało, a 2 osoby niestety zmarły. Przypominamy, że od ubiegłej soboty cały nasz powiat jest objęty żółtą strefą, co oznacza liczne ograniczenia. Pisaliśmy o nich w naszym poprzednim koronaraporcie: "Liczby wciąż rosną"Zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli w sklepie, autobusie, ale także na ulicy jest obowiązkowe w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku zostały jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.
[KN]