Serduszkolandia, bo tak nazywa się nowa placówka, otwarta będzie dla dzieci od wtorku, 7. stycznia 2020 roku. W piątek przyszli wychowankowie odwiedzili swój żłobek po raz pierwszy.

Poznawanie nowego miejsca, nowych wychowawców i zabawek pod czujnym okiem rodziców - tak wyglądał pierwszy dzień w Serduszkolandii.

- Witam Państwa bardzo serdecznie, rodziców i pociechy - rozpoczęła oficjalną część Luiza Sałaj, dyrektor nowo otwartej placówki - mam zaszczyt przedstawić Państwu kadrę dobraną specjalnie dla potrzeb Państwa dzieci.

Opiekę znajdzie tutaj ponad 20 dzieci. Plany na rozwój tego miejsca są ambitne, bowiem twórcy chcą uruchomić także drugą grupę, w której miejsce znajdą kolejne pociechy.

Żłobek wraca do Chocianowa, mam nadzieję, że Państwa pociechy będą czuły się w nim dobrze, bezpiecznie i radośnie - pisze na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński - Cieszę się, że kolejna złożona przeze mnie obietnica jest realizowana.

Kadra pedagogiczna szykuje wiele atrakcji i zajęć dodatkowych. Placówka, o której pisaliśmy w artykule "Żłobek już w styczniu" będzie realizować łącznie ponad 10 bloków tematycznych, w tym także logopedię, miesięczne bilanse dzieci (badanie wzrostu, wagi i ogólnego rozwoju) oraz rehabilitację indywidualną.

[KN]