CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Nabór na wolne stanowisko biblioteczne

Email Drukuj PDF
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Chocianowie ogłasza nabór na wolne stanowisko bibliotekarskie. 

Szczegóły do pobrania tutaj: Pobierz dokument

100 lat Pani Marii!

Email Drukuj PDF

Pani Maria Wojtas z Chocianowca to najstarsza mieszkanka gminy Chocianów. 16 lutego obchodziła swoje setne urodziny.

Maria Wojtas urodziła się 16 lutego 1918 roku i pochodzi z małopolskiej wsi Polna. Obecnie mieszka w Chocianowcu, wspólnie z rodziną. Doczekała się 6 dzieci, 6 wnuków i 6 prawnuków. Mimo sędziwego wieku, wciąż dopisuje jej wyśmienity humor, którym zaraża swoich najbliższych.
-To dla nas prawdziwa uroczystość. Dożyć tak pięknego wieku i móc go świętować z rodziną- każdy z nas o tym marzy. Mama jest w świetnej formie, proszę sobie wyobrazić, że sama upiekła ciasto!- mówi synowa pani Marii.

Więcej…

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Email Drukuj PDF

Polkowicka skarbówka przypomina, że do dużych, średnich oraz małych firm, wraz z początkiem roku dołączyli mikroprzedsiębiorcy. Tym samym w lutym po raz pierwszy wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT.

Mikroprzedsiębiorcy pierwszy JPK_VAT za styczeń 2018 muszą złożyć do 26 lutego br. Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłania pliku e-mikrofirma.


Więcej informacji tutaj: http://bit.ly/2srBMWX
 

Kwalifikacje drogą do zatrudnienia- rusza nabór

Email Drukuj PDF

Projekt KWALIFIKACJE DROGĄ DO ZATRUDNIENIA realizuje Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu w partnerstwie z Gminą Kąty Wrocławskie, Europejskim Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym “Vademecum” Bożena Węcka oraz Demokratyczną Unią Kobiet Klub Wrocławski  w ramach Osi Priorytetowej VIII Rynek pracy Działania 8.2 Wsparcie osób poszukujących pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.  

Celem projektu jest poprawa szans na zatrudnienie osób powyżej 30 roku życia, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Projekt przewidziany jest dla 130 osób.
Udział w projekcie mogą wziąć osoby mieszkające w powiatach województwa dolnośląskiego: świdnickim, dzierżoniowskim, oleśnickim, oławskim, strzelińskim, trzebnickim, wrocławskim i w mieście Wrocław, osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Do programu zaproszeni są także kobiety i mężczyźni powyżej 30 roku życia o niskich kwalifikacjach,  (których kształcenie zostało zakończone na poziomie szkoły średniej lub zasadniczej szkoły zawodowej) lub kobiety i mężczyźni powyżej 50 roku życia.

Więcej…

InformatorWane i Poyteczne


25. maja 2018

Imieniny obchodzą:
Magda, Grzegorz, Urban