CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Natalia Czajkowska z ZS Chocianów mistrzynią Fitness Bikini

Email Drukuj PDF

Natalia Czajkowska, uczennica III klasy Technikum Logistycznego Zespołu Szkół w Chocianowie najpierw zajęła I miejsce w kategorii Bikini Fitness do 163cm wygrywając również kategorię OPEN całych zawodów Fitness Bikini, później zaś wygrała w kategorii Bikini Fitness Juniorek.


W zawodach Kamienna Rzeźba Kulturystyka  Natalia Czajkowska wygrała w kategorii Bikini Fitness Juniorek oraz zajęła drugie miejsce w kategorii  Bikini Fitness Kobiet, pokonując najbardziej utytułowane zawodniczki w kraju. 

Kategorie, w których zaprezentowali się zawodnicy: kulturystyka klasyczna mężczyzn OPEN, kulturystyka mężczyzn oraz kulturystyka juniorów. Najatrakcyjniejsze kategorie to: fitness sylwetkowe kobiet, bikini fitness oraz fitness plażowe mężczyzn.

O stypendia „zDolny Śląsk” można starać się tydzień dłużej

Email Drukuj PDF

Fundacja Edukacji Międzynarodowej o tydzień przedłużyła termin naboru wniosków w XVII Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk”. Uczniowie i absolwenci dolnośląskich szkół mogą składać wnioski do 22 września 2017. Decyduje data stempla pocztowego.


Roczne stypendia, fundowane z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego i środków Fundacji Edukacji Międzynarodowej, to wsparcie finansowe adresowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień przyzna ponad 50 stypendiów w wysokości od 2500 zł do 3500 zł za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne i w zakresie działalności społecznej.
 
Od kandydatów wymagane jest wypełnienie wniosków, dostępnych na stronie internetowej Fundacji http://www.fem.org.pl/oglaszamy-nabor-wnioskow-o-stypendia-zdolny-slask/
 
Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać drogą pocztową, z dopiskiem na kopercie „zDolny Śląsk” do 22 września 2017 na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej, ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław (decyduje data stempla pocztowego). Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec października.
 
Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży obejmujący swoim zasięgiem całe województwo. Przy FEM powołano wówczas Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. FEM zorganizowała już czternaście edycji programu stypendialnego. W jego ramach pomoc otrzymało ponad 1000 młodych ludzi, a na ten cel wydatkowano ponad 1 200 000 złotych.


 
 
 
Zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 

Zagłosuj na Parchów w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej!

Email Drukuj PDF
Rozpoczął się finał wojewódzki plebiscytu Gazety Wrocławskiej "Sołtys Roku 2017" oraz "Sołectwo Roku 2017'. 
Gminę Chocianów reprezentuje Anna Pichała- sołtys wsi Parchów.  

Laureat pierwszego miejsca w rankingu Sołtys Roku 2017 otrzyma nagrodę pieniężną 3000 zł. Natomiast za zdobycie trzech pierwszych miejsc w kategorii Sołectwo Roku 2017 laureaci otrzymają; vouchery na materiały budowalne o wartości: I miejsce- 2000 zł, II miejsce- 1000 zł.

Głosować można tutaj: http://www.gazetawroclawska.pl/

Rusza II edycja konkursu „Wybieram wybory”

Email Drukuj PDF

 Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłasza Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Pierwszy etap konkursu odbędzie się w środę, 1 marca. Udział w nim weźmie w sumie 4696 uczniów z 567 szkół z całego kraju. 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów oraz propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.


Zakres wiedzy, która jest sprawdzana w konkursie obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.).
 
Więcej informacji znajduje się tutaj: 
POBIERZ »

InformatorWażne i Pożyteczne


26. września 2017

Imieniny obchodzą:
Justyna, Damian, Euzebiusz