CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Przychodnia zdrowia w Trzebnicach coraz bliżej

Email Drukuj PDF
Trwają prace projektowe związane z planowaną budową przychodni zdrowia w Trzebnicach. W tym tygodniu zatwierdzono tzw. program funkcjonalny przyszłego ośrodka zdrowia z przeznaczeniem na podstawową opiekę medyczną z założeniem, że w przychodni funkcjonować muszą: gabinet lekarza internisty dla dzieci chorych, gabinet zabiegowy, gabinet lekarza internisty dla dzieci zdrowych, szczepień dzieci zdrowych, gabinet stomatologiczny, gabinet dla pielęgniarki środowiskowej, poczekalnia, toalety dla personelu, niezbędne pomieszczenia socjalne, gospodarcze, brudowniki, toaleta dla pacjentów, w tym pacjentów niepełnosprawnych.
Za kilka miesięcy zostanie ogłoszony przetarg na wykonawstwo. Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy wyczekanego ośrodka zdrowia w Trzebnicach!

Umorzenia zaległości podatkowych tylko w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach

Email Drukuj PDF
Organ podatkowy może załatwić sprawę umorzenia zaległości podatkowych zgodnie z wnioskiem podatnika, bądź też oddalić taki wniosek. Przyznanie ulgi uprzywilejowuje podatnika w stosunku do innych podatników. Dlatego też instytucję ulg podatkowych wykorzystano w pierwszym półroczu 2019 roku jedynie w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach umarzając zaległości podatkowe w kwocie 1 771,00 zł. W porównaniu do analogicznego okresu tj. w pierwszym półroczu 2018 roku, umorzono zaległości podatkowe w kwocie 12 358,24 zł.

Powstanie infrastruktura do Street Workout-u na terenie Chocianowa

Email Drukuj PDF
Trwają prace projektowe związane z budową trzech zestawów sportowych do Street Workout. Jest to forma nowoczesnej siłowni na powietrzu. Wykonawcą zarówno projektów jak i wykonawcą wszystkich robót została firma z dużym doświadczeniem w tym zakresie Fitnessinone Rafał Sałaj z Lubina. Miłośnicy ćwiczeń zwanych kalisteniką będą mieli za kilka tygodni odpowiednie miejsca do pracy nad własnym ciałem. Trzy zestawy powstaną w pobliżu ul. Trzebnickiej, Odrodzenia i Sportowej. Planowany termin montażu parków do Street Workout to 8 tygodni. Dodatkowo zostaną zamontowane trampoliny zewnętrzne 150 x 150 cm (powierzchnia naskoku 90 x 90cm) oraz ławki treningowe z możliwością wskoków oraz pompek. Wartość inwestycji to ok. 120 tys. PLN.InformatorWane i Poyteczne


19. lipca 2019

Imieniny obchodzą:
Alfred, Wincenty, Wodzisław