Dzisiejszy koronaraport z pewnością zainteresuje wszystkich rodziców, którzy odprowadzają swoje pociechy do grupy IV w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie. W tej grupie zajęcia będą zawieszone do piątku. Jak dzisiaj wygląda sytuacja epidemiczna w Chocianowie i w naszym regionie?

Mamy 585 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego i zgorzeleckiego.

W Powiecie Polkowickim mamy 10 nowych zarażeń koronawirusem, ale także 10 nowych ozdrowień. Łącznie na kwarantannie przebywa aktualnie 881 osób. Są to mieszkańcy gmin: Polkowice (463 osoby), Chocianów (150 osób), Przemków (80 osób), Gaworzyce (76 osób), Radwanice (65 osób) oraz Grębocice (47 osób). Nadzorem epidemiologicznym objętych jest tylko 16 osób i nikt nie wymaga hospitalizacji. Nowe osoby, które są zdrowe to mieszkańcy gmin: Chocianów (5 osób), Polkowice (4 osoby) i Gaworzyce (1 osoba).

Wśród osób, które dzisiaj zasiliły grono osób zarażonych są mieszkańcy gmin: Polkowice (5 osób), Radwanice i Gaworzyce (po 2 osoby) oraz Chocianów (1 osoba). Okazuje się, że może chodzić o jednego z pracowników chocianowskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi, bowiem przez cały przyszły tydzień jedna z grup dzieci będzie musiała zostać w domu.

W związku z otrzymaniem w dniu dzisiejszym informacji o pozytywnym wyniku testu potwierdzającego zakażenie koronawirusem COVID-19 u pracownika przedszkola, od jutra, 26 października 2020 roku do piątku, 30 października 2020 roku zajęcia w grupie IV będą zawieszone - poinformowała dyrektor placówki Barbara Chruściel.
Sytuacja dotyczy tylko jednej grupy, ponieważ, jak się dowiedzieliśmy, pracownik przedszkola miał kontakt tylko z tą grupą. Kolejny raport dotyczący statystyk koronawirusa, aktualnych obostrzeń i innych ważnych informacji już jutro.
[KN]