Jeszcze rok temu Radna Rady Miejskiej Anna Pichała w swoich wyborczych pomysłach, afiszowała się, że utworzy prywatny żłobek. Zdanie jednak szybko zmieniła, na ostatniej sesji , wnioskowała o przeniesienie środków w kwocie 12500 zł z przeznaczeniem na żłobek na inne cele. 

Czas wyborów dawno mamy za sobą, niektórzy jednak dalej nie mogą pogodzić się z porażką. Świadczą o tym między innymi liczne sprzeciwy ze strony Radnych z klubu ,,Razem dla Chocianowa'', którzy mówią "NIE'' bądź wstrzymują się od głosu prawie na wszystkie działania na rzecz dobra mieszkańców realizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego i jego pracowników. Jeszcze nie tak dawno  Anna Pichała obiecywała utworzenie prywatnego żłobka dla dzieci, a teraz najwidoczniej plany jej się zmieniły, gdy wnioskowała  podczas ostatniej sesji na przeniesienie środków ze żłobka na inne cele, które już miały pokrycie finansowe. Jak to się mówi - kobieta zmienną jest i tu powiedzenie ma swoje odzwierciedlenie.

Fragment wpisu mówiący o utworzeniu żłobka:Od lat mieszkańcy narzekali na brak żłobka. Wiele kobiet nie mogło wrócić do pracy po urodzeniu dziecka z braku możliwości zapewnienia właściwej opieki dla swojej pociechy. 

Planeta Radości, bo tak nazywa się żłobek niepubliczny, który mieści się w Miejskim Przedszkolu w Chocianowie przy ul. Wesołej, powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Chocianów. Grupa żłobkowa mieści się na parterze, która dostosowana jest do potrzeb najmłodszych dzieci. Żłobek dzięki działaniom obecnej władzy funkcjonuje od 15 października 2019 r.

Sukcesywnie realizowane kolejne obietnice i działania służą poprawie dostępności do usług o które zabiegali od dawna mieszkańcy gminy. Już tej jesieni dołączy kolejna grupa, tym razem dzieci w wieku do lat 3 co świadczy o dużym zainteresowaniu żłobkiem.

Teraz kiedy jest to możliwe, nie każdemu takie działania przypadły do gustu. Czy to zazdrość, że kolejne wyborcze obietnice ujrzały światło dzienne ?- większość mieszkańców twierdzi, że tak.