W naszej gminie powstają kolejne place zabaw i uzupełniane są te zniszczone. Jak zauważyli mieszkańcy, dzięki współpracy burmistrza z radnymi nowe urządzenia do zabawy dla najmłodszych pojawiły się tym razem w Żabicach.

To kolejna inwestycja będąca realizacją obietnicy wyborczej burmistrza Kulczyńskiego. W tej kadencji powstają m.in. nowy plac zabaw u zbiegu ulic Odrodzenia, Krótkiej, Bolka I Świdnickiego oraz Bohaterów Wojska Polskiego, przetarg na plac zabaw, fontannę i hamaki oraz kolejna inwestycja sprzed tygodnia, czyli plac zabaw przy Dominialnej.

- Jestem zadowolony ze współpracy z radnymi z Klubu Chocianów 2023 i PiS - mówi Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - Z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc udaje nam się realizować kolejne obietnice wyborcze, na wielu płaszczyznach i to mnie cieszy. Każda, nawet najdrobniejsza rzecz, której wcześniej nie było jest efektem naszych rozmów z mieszkańcami i realnej współpracy radnych ze mną - podkreśla burmistrz Kulczyński.
To nie jedyna inwestycja, która w tym roku zmienia okręg wyborczy radnego Pawła Bujaka. Trzeba przy tej okazji także przypomnieć inną inwestycję z Żabic, mianowicie nowe energooszczędne latarnie.

- Współpraca buduje, to widać jak na dłoni, że warto wspólnie rozwijać i budować naszą Gminę. Dzięki współpracy radnych z burmistrzem Kulczyńskim zyskują mieszkańcy poszczególnych wsi i okręgów wyborczych - podsumowuje radny Rady Miejskiej, Paweł Bujak.
Warto przy tej okazji także zauważyć, że inne pomysły radnego Bujaka są realizowane na terenie miasta i gminy. Chodzi m.in. o zbiórkę na dwa serca, które stanęły przy ulicy Rotmistrza Pileckiego oraz przy ulicy Fabrycznej.
[KN]