Pierwsze serce postawione w Chocianowie przy ulicy Rotmistrza Pileckiego okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Już po kilku dniach w tym pojemniku na nakrętki znalazło się ich mnóstwo. Teraz w Chocianowie stoją już dwa serca.

O pomyśle radnego Rady Miejskiej w Chocianowie Pawła Bujaka pisaliśmy po raz pierwszy pod koniec stycznia w artykule "Nakręceni na zbiórkę". W pierwszej połowie czerwca efektem starań radnego Bujaka pierwsze serce stanęło przy ulicy Rotmistrza Pileckiego. Na początku tego tygodnia chocianowianie mają drugie miejsce, w którym mogą wesprzeć zbiórkę na szczytny cel. Kolejne serce stanęło na początku tego tygodnia przy ulicy Fabrycznej.

O tym, że pierwszy taki pojemnik w Chocianowie cieszył się ogromną popularnością mogliśmy się przekonać już kilka dni po jego postawieniu. Jak mieszkańcy zareagują na drugie serce? O tym przekonamy się niebawem. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego serca z ulicy Pileckiego wypełnionego nakrętkami niemal po brzegi, a także ze stawiania nowego serca przy ulicy Fabrycznej.
[KN]